O0545 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O0545

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie(O)
Numer projektu: 
O0545
Tytuł projektu: 
Potężna Nadzieja! - budowa zewnętrznej tężni solankowej z systemem ścieżek spacerowych dla aktywnej haloterapii dostępnej dla mieszkańców Torunia.
Lokalizacja: 
Teren Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego Dla Dzieci i Młodzieży "Hospicjum Nadzieja" ul. Włocławska 169B, 87-100 Toruń
Opis projektu: 
Projekt zakłada powstanie pierwszej w Toruniu ogólnodostępnej tężni solankowej wraz z infrastrukturą relaksacyjną (ławki, ścieżka spacerowa). Lokalizacja projektu to teren Hospicjum "Nadzieja" przy ul. Włocławskiej 169b (położony przy samym lesie idealnie wpisuje się w naturalny mikroklimat). Tężnia solankowa wykorzystywana jest w tzw. haloterapii, czyli formie leczenia uzdrowiskowego, w której wykorzystywana jest sól. Jej leczniczy charakter wpływa na poprawę funkcjonowania górnych dróg oddechowych. Mieszkańcy Torunia nie będą musieli zatem jechać do Ciechocinka bądź Inowrocławia. Niemal ten sam efekt uzdrowiskowy otrzymają na miejscu, w nowoczesnej przestrzeni projektodawcy. Co ważne tężnia powstanie w okolicy integracyjnego placu zabaw, a jej w pełni dostępny charakter dla każdego mieszkańca będzie miał walor edukacyjny i ponownie będzie minimalizował skutki wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Z uwagi na lokalizację najlepszym rozwiązaniem będzie powstanie tężni w formie altany wraz z cała niezbędną infrastrukturą solankową.
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika informująca o publikacji rankingu
  Biznes, Miasto
  Magazyn „Forbes” opublikował wyniki tegorocznego rankingu 100 Największych Polskich Firm Rodzinnych. Wśród nich znalazła się toruńska Grupa Neuca SA.
 • Na zdjęciu: korona drzewa - pomnika przy przyrody po cięciu sanitarnym
  Eko, Miasto
  Drzewo będące pomnikiem przyrody – dąb szypułkowy rosnący przy ul. Dekerta objęte zostało specjalistycznymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele 36 samorządów po powołaniu Stowarzyszenia MOF Toruń
  Miasto
  9 sierpnia 2022 r. w Dworze Artusa spotkali się przedstawiciele 36 samorządów, by powołać do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Prezydent Miasta Torunia w sprawie oświadczenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa o opiniowaniu inwestycji na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.