O0543 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O0543

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie(O)
Numer projektu: 
O0543
Tytuł projektu: 
Historia NZS UMK - przemalowanie pojazdu MZK Toruń w barwy NZS (Niezależne Zrzeszenie Studentów).
Lokalizacja: 
Autobus przegubowy MZK Toruń.
Opis projektu: 
Niezależna Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika to jedna z najstarszych organizacji studenckich działających w naszym mieście. Narodziła się w latach 80. jako odpowiednik Solidarności. Studenci również podjęli inicjatywę i chęć walki z ówczesną władzą. Walczyli o swoją wolność, o niezależność uczelni wyższych, wolność słowa, a przede wszystkim Polski, często ryzykując swoje kariery, zdrowie a nawet życie. To dzięki takim ludziom, do których drzwi każdego dnia mogła zapukać Milicja, my dzisiaj możemy żyć bez żadnych ciemiężców. Dzisiaj NZS UMK działa charytatywnie, co roku organizuje Wampiriadę - honorowe krwiodawstwo wśród studentów - zbierając dziesiątki litrów krwi, które uratowały już nie jedno życie. Dlatego jako mieszkańcy Torunia, jesteśmy zobowiązani uhonorować pracę tak wielu ludzi. Najlepszym pomysłem będzie stworzenie jeżdżącej historii NZSu - przemalowanie przegubowego autobusu w barwy NZSu (czarno-białe). Jeszcze żadne miasto w Polsce nie posiada takiego autobusu, zaś w Toruniu mieście turystycznym byłby on na pewno bardzo rozpoznawalny. Uważam, że taki projekt jest i tak kroplą w morzu wdzięczności jaką powinniśmy okazywać tym ludziom.
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika informująca o publikacji rankingu
  Biznes, Miasto
  Magazyn „Forbes” opublikował wyniki tegorocznego rankingu 100 Największych Polskich Firm Rodzinnych. Wśród nich znalazła się toruńska Grupa Neuca SA.
 • Na zdjęciu: korona drzewa - pomnika przy przyrody po cięciu sanitarnym
  Eko, Miasto
  Drzewo będące pomnikiem przyrody – dąb szypułkowy rosnący przy ul. Dekerta objęte zostało specjalistycznymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele 36 samorządów po powołaniu Stowarzyszenia MOF Toruń
  Miasto
  9 sierpnia 2022 r. w Dworze Artusa spotkali się przedstawiciele 36 samorządów, by powołać do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Prezydent Miasta Torunia w sprawie oświadczenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa o opiniowaniu inwestycji na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.