O0515 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O0515

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie(O)
Numer projektu: 
O0515
Tytuł projektu: 
Zakup specjalistycznego pojazdu z wyposażeniem oraz sprzętu niezbędnego do ratowania zwierząt dla Eko Patrolu Straży Miejskiej w Toruniu.
Lokalizacja: 
Teren całego miasta Torunia
Opis projektu: 
W Toruniu udzielaniem pomocy wolno żyjącym zwierzętom od kilku lat zajmuje się Eko Patrol Straży Miejskiej. Zwierzęta, które odniosły obrażenia w wypadkach komunikacyjnych lub pojawiły się w mieście i potrzebują pomocy muszą być dowiezione do kliniki weterynaryjnej, gdzie lekarz po badaniu podejmuje decyzję o ich dalszym losie. Zwierzęta wymagające rehabilitacji przewożone są przez Eko Patrol do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt. W celu skutecznej i przede wszystkim bezpiecznej dla zwierząt interwencji oraz transportu niezbędny jest specjalistyczny pojazd, który umożliwi dojazd do każdego miejsca zgłoszenia, w tym także i terenów leśnych. Doposażenie w sprzęt do odławiania zwierząt oraz nosze, torbę medyczną, kamerę termowizyjną itp. pozwoli Eko Patrolowi sprostać wyzwaniom w związku z rosnącą liczbą zgłoszeń mieszkańców kierujących prośbę o zajęcie się rannym lub wymagającym pomocy zwierzęciem. Humanitarne traktowanie zwierząt to jeden z fundamentalnych zapisów z Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie praw zwierząt. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
Wstępna weryfikacja: 
Odrzucone
Uzasadnienie / Uwagi: 

Zadanie statutowe jednostki GMT.

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika informująca o publikacji rankingu
  Biznes, Miasto
  Magazyn „Forbes” opublikował wyniki tegorocznego rankingu 100 Największych Polskich Firm Rodzinnych. Wśród nich znalazła się toruńska Grupa Neuca SA.
 • Na zdjęciu: korona drzewa - pomnika przy przyrody po cięciu sanitarnym
  Eko, Miasto
  Drzewo będące pomnikiem przyrody – dąb szypułkowy rosnący przy ul. Dekerta objęte zostało specjalistycznymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele 36 samorządów po powołaniu Stowarzyszenia MOF Toruń
  Miasto
  9 sierpnia 2022 r. w Dworze Artusa spotkali się przedstawiciele 36 samorządów, by powołać do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Prezydent Miasta Torunia w sprawie oświadczenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa o opiniowaniu inwestycji na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.