K0123 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

K0123

Rodzaj zadania: 
Kaszczorek
Numer projektu: 
K0123
Tytuł projektu: 
Osiem super imprez kulturalnych w Kaszczorku 2024 r.
Lokalizacja: 
Punkt postojowy dla kajakarzy "Wygoda" przy Muzeum Etnograficznym i Drwęcy. Jeśli ze względów postojowych nie będzie możliwe, sala w Gospodarstwie Agroturystycznym Państwa Ciuruś w Kaszczorku ul. Wieżowa 1/5 Toruń lub innym miejscu w Kaszczorku.
Opis projektu: 
Projekt polega na organizacji następujących imprez kulturowych w Kaszczorku 1: "Jare Gody- etno-dyngus": wykład etno., warsztaty ozdabiania pisanek, widowisko wiosenne: śmigus-dyngus; 2: "Dzień dziecka- początek wakacji": dmuchańce, byk rodeo, karaoke, malowanie twarzy, formy z gipsy dentystycznego, darmowa wata cukrowa, lody "Bałwanki", zabawy i konk. z nagrodami, turniej "kapslowy" z nagrodami; 3: Dożynki - święto plonów: tańce ludowe 1h, ludowe wieńcoplecenie ze zbóż, muzyka taneczna; 4: Święto "Wodnika Kaszczorka": turniej speedrowerowy o Puchar Wodnika Kaszczorka w 3 kateg.: zawodnicy, młodzieżowcy, amatorzy, animacje, konkursy; 5: Kupalnocka: ludowe święto miłości: spacery zielarskie po Kaszczorku - każdy 1,5h, wykład: znaczenie roślin w kulturze ludowej- wierzenia i praktyka magiczna 1h; 6: Dziady/początek listopada: widowisko etno, warsztaty masek-karaboszek, pieśni dziadowskie za zmarłych- warsztaty; 7: Herody i turonie: kolędowanie/początek grudnia: etno-widowisko: Kolędnicy u bram, pastorałki warsztaty muzyczne i kolędowanie; 8: Festiwal Drwęcy: spływ na byle czym z nagrodami, animacje, zabawa taneczna, animacje kult., zabawa taneczna
Budżet na rok: 
2024
Wycena wstępna UMT: 
56000 zł

GŁOSOWANIE:

 • od 23 września 2023, godz. 00:01
 • do 2 października 2023, godz. 23:59

Zapoznaleś sie już z projektami?

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Fosa Zamkowa pełna muzyki
  Kultura, Miasto
  Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
  Miasto
  JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Pracujemy nad Urban Labem
  Miasto
  Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.