K0069 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

K0069

Rodzaj zadania: 
Kaszczorek(K)
Numer projektu: 
K0069
Tytuł projektu: 
Samochodowe Kino Letnie w Kaszczorku
Lokalizacja: 
Kaszczorek, ul. Turystyczna; odcinek między skrzyżowaniami z ul. Pana Kleksa i Zakole = parking park&ride (bezpośrednio przy parkingu, najlepiej od strony ul. Turystycznej = trasy rowerowej Toruń-Osiek) lub Kaszczorek ul. Skierki, jeśli pierwsza lokalizacja z jakichś powodów będzie niemożliwa do realizacji.
Opis projektu: 
Projekt Samochodowe Kino Letnie w Kaszczorku to pomysł na wspólne spędzenie sobotnich, wakacyjnych popołudni. W ramach projektu przewidujemy: -wyświetlenie 4 filmów kręconych m.in. w Kaszczorku lub Toruniu, tj. "Ekscentrycy- czyli po słonecznej stronie ulicy", "Ludzie Wisły", "Habit i zbroja", "1409. Afera na zamku Bartenstein", - dostawę i montaż ekranu 5x2,5 m przy ul. Turystycznej w miejscu, gdzie będzie wykonany w tym roku parking park&ride (koło "starej" pętli autobusowej)- na tym ekranie będą wyświetlane filmy, - zaprojektowanie mapy turystycznej Kaszczorka i jej montaż na ekranie kinowym, - zakup i montaż pracy toruńskiej "Galerii Rusz" na ekranie kinowym.
Wstępna weryfikacja: 
Odrzucone
Uzasadnienie / Uwagi: 

W pierwszej ze wskazanych lokalizacji będzie prowadzona budowa parkingu Park & Ride. W drugiej, zgodnie z opnią MPU, kino stanowiłoby uciążliwość akustyczną dla okolicznych mieszkańców.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.