K0068 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

K0068

Rodzaj zadania: 
Kaszczorek(K)
Numer projektu: 
K0068
Tytuł projektu: 
Mobilny dom Kultury "Oryl" w Kaszczorku
Lokalizacja: 
Teren przy boisku zlokalizowanym przy ul. Skierki w Kaszczorku
Opis projektu: 
Projekt polega na odkupieniu z MZK Toruń jednego z wycofywanych autobusów Jelcz oraz wykonanie z niego Mobilnego Domu Kultury. Dostosowanie autobusu polegałoby na: - montażu wewnątrz toalety oraz niewielkiej szatni z szafkami. Brak tej infrastruktury jest szczególnie uciążliwy dla osób korzystających z boiska oraz placu zabaw, - ocieplenia autobusu tak by mógł być używany cały rok, - montażu standardowych drzwi wejściowych i okien z roletami zewnętrznymi, - wyposażeniu autobusu w ogrzewanie (elektryczne) i oświetlenie a także stoliki, krzesła, półki i regały na książki, zabawki itd., - klimatyzacji i wentylacji mechanicznej. W ramach projektu przewiduje się zatrudnienie na pół etatu 2 animatorów na okres 1 roku. Jeden animator będzie się zajmował treningami sportowymi na boisku. Drugi animator będzie zarządzał placówką, czyli: organizował imprezy, udostępniał obiekt, dbał o czystość, pracował nad pozyskaniem środków na imprezy. W związku z mobilnością pojazdu, będzie mógł on być niewielkim kosztem przetransportowany w miejsce odbywania się imprez lokalnych w Kaszczorku, gdzie będzie mógł stanowić ich zaplecze.
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Uzasadnienie / Uwagi: 

Zmiana zakresu projektu. Ze względu na koszty adaptacji zamiast zakupu wyeksploatowanego autobusu zostanie zakupiony kontener.

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika informująca o publikacji rankingu
  Biznes, Miasto
  Magazyn „Forbes” opublikował wyniki tegorocznego rankingu 100 Największych Polskich Firm Rodzinnych. Wśród nich znalazła się toruńska Grupa Neuca SA.
 • Na zdjęciu: korona drzewa - pomnika przy przyrody po cięciu sanitarnym
  Eko, Miasto
  Drzewo będące pomnikiem przyrody – dąb szypułkowy rosnący przy ul. Dekerta objęte zostało specjalistycznymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele 36 samorządów po powołaniu Stowarzyszenia MOF Toruń
  Miasto
  9 sierpnia 2022 r. w Dworze Artusa spotkali się przedstawiciele 36 samorządów, by powołać do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Prezydent Miasta Torunia w sprawie oświadczenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa o opiniowaniu inwestycji na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.