JM0137 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

JM0137

Rodzaj zadania: 
Jakubskie-Mokre(JM)
Numer projektu: 
JM0137
Tytuł projektu: 
Sport to zdrowie - zacznij od dziś!
Lokalizacja: 
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej w Toruniu, ul. Bażyńskich 30/36
Opis projektu: 
Projekt dotyczy modernizacji bieżni okólnej o długości 120 m z przedłużeniem prostych i wykonaniem torów oraz wyrównania nawierzchni na boisku wewnętrznym, które obecnie nie nadaje się do użytkowania. Należy przedłużyć jedną z prostych okólnej bieżni tak, aby utworzyć rozbieg do skoku w dal zakończony piaskownicą. Konieczne jest pokrycie całej bieżni nowoczesną nawierzchnią spełniającą standardy bezpieczeństwa, a także budowa obok bieżni rzutni do pchnięcia kulą. Obecna bieżnia okólna ma nawierzchnię żużlową i ze względu na niski standard wymaga wymiany. Konieczne jest również wyrównanie nawierzchni na boisku wewnętrznym, które obecnie nie nadaje się do użytkowania: jest nierówne, ma wystające ostre elementy, np. żużel, kamienie, resztki cegieł. Obecnie na terenach przyszkolnych nie ma ww. urządzeń do zajęć lekkoatletycznych. Warto dodać, że od lat obiekty sportowe szkoły pełnią funkcję rekreacyjną dla mieszkańców osiedla Mokre. Popołudniami i wieczorami obiekty sportowe na terenie szkoły tętnią życiem. Zmodernizowane boisko i nowa bieżnia przyciągną rodziny do wspólnego uprawiania sportu, a dzieci i młodzież będą mogły w każdej chwili umówić się na piłkę nożną.
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Uzasadnienie / Uwagi: 

Projekt zostanie przeniesiony na listę ogólnomiejską.

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika informująca o publikacji rankingu
  Biznes, Miasto
  Magazyn „Forbes” opublikował wyniki tegorocznego rankingu 100 Największych Polskich Firm Rodzinnych. Wśród nich znalazła się toruńska Grupa Neuca SA.
 • Na zdjęciu: korona drzewa - pomnika przy przyrody po cięciu sanitarnym
  Eko, Miasto
  Drzewo będące pomnikiem przyrody – dąb szypułkowy rosnący przy ul. Dekerta objęte zostało specjalistycznymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele 36 samorządów po powołaniu Stowarzyszenia MOF Toruń
  Miasto
  9 sierpnia 2022 r. w Dworze Artusa spotkali się przedstawiciele 36 samorządów, by powołać do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Prezydent Miasta Torunia w sprawie oświadczenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa o opiniowaniu inwestycji na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.