GB0056 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

GB0056

Rodzaj zadania: 
Bielawy-Grębocin(GB)
Numer projektu: 
GB0056
Tytuł projektu: 
Budowa ostatniego odcinka ulicy Krakowskiej od ul. Suwalskiej do ul. Częstochowskiej jako dojazd dla wielu mieszkańców rejonu ulic Krakowskiej i Częstochowskiej
Lokalizacja: 
ulica Krakowska: od ulicy Suwalskiej do ulicy Częstochowskiej
Opis projektu: 
Budowa ulicy Krakowskiej na odcinku od ul. Suwalskiej do ul. Częstochowskiej zgodnie z projektem Miejskiego Zarządu dróg. Na ulicy powinien znajdować się 1 próg zwalniający po środku. Ulica będzie posiadać obustronne chodniki i nawierzchnię asfaltową. Pasy pomiędzy chodnikiem a granica działki budowlanej w formie grysu z klombami. W ulicy znajduje się już kanalizacja deszczowa, wodociągowa, sanitarna, gazowa, elektroenergetyczna i teletechniczna (bez światłowodu). Ulica posiada także oświetlenie. W roku 2017 wykonana została ulica Częstochowska, a w roku 2018 ma być realizowany odcinek ulicy Krakowskiej III etap do ulicy Suwalskiej. Wnioskowany odcinek ulicy Krakowskiej został pominięty w obecnym 3-letnim planie drogowym MZD (uchw. przez RMT) i jest ostatnim odcinkiem ul. Krakowskiej, który zwieńczyłby całość założenia drogowego, a także znacząco poprawił jakość życia wielu mieszkańców tego rejonu.
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Uzasadnienie / Uwagi: 

Projekt zostanie przeniesiony na listę ogólnomiejską.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.