CH0451 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

CH0451

Rodzaj zadania: 
Chełmińskie(CH)
Numer projektu: 
CH0451
Tytuł projektu: 
Zakup Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego oraz defibrylatora treningowego dla szkół w okręgu Chełmińskim - wzrost bezpieczeństwa i świadomości udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży.
Lokalizacja: 
- Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu, ul. Grunwaldzka 25B, 87-100 Toruń; - Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych, ul. Św. Józefa 26, 87-100 Toruń; - Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, ul. G
Opis projektu: 
Bezpieczeństwo człowieka to nasz priorytet. Szanowni Mieszkańcy! Dzieląc budżet partycypacyjny mamy możliwość zwiększania bezpieczeństwa w placówkach oświatowych w okręgu Chełmińskim oraz w bezpośredniej okolicy od szkół. Dzięki dostępnym środkom można zakupić dla 3 szkół Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED), który zwiększy bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników szkół. Dodatkowo jesteśmy w stanie zakupić treningowy AED, tak aby dzieci od samego początku uczyły się jak ratować ludzkie życie za pomocą takiego urządzenia. Również pracownicy szkół zdobywają doświadczenie, podnoszą bezpieczeństwo uczniów. Taki pracownik z doświadczeniem będzie w stanie łatwiej obsłużyć AED w innym miejscu w razie potrzeby, zaś ćwiczenia uczniów na treningowym AED będą podnosiły w nich świadomość społeczną, że to oni jako świadkowie wypadku lub sytuacji kryzysowej ratują ludzkie życie do przyjazdu służb ratunkowych. Nauka od najmłodszych lat może przynieść prawdziwą korzyść jaką będzie pewnego dnia uratowanie życia. Dlatego prawdziwym jest stwierdzenie "Lepiej mieć i nie użyć, niż potrzebować a nie mieć", jednak miejmy nadzieję, że nigdy nie będzie potrzeby użycia AED.
Wstępna weryfikacja: 
Odrzucone
Uzasadnienie / Uwagi: 

Projekt nie spełnia warunku ogólnodostępności. Działanie może byc realizowane w ramach środków budżetowych dostępnych dla jednostek oświatowych GMT.

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika informująca o publikacji rankingu
  Biznes, Miasto
  Magazyn „Forbes” opublikował wyniki tegorocznego rankingu 100 Największych Polskich Firm Rodzinnych. Wśród nich znalazła się toruńska Grupa Neuca SA.
 • Na zdjęciu: korona drzewa - pomnika przy przyrody po cięciu sanitarnym
  Eko, Miasto
  Drzewo będące pomnikiem przyrody – dąb szypułkowy rosnący przy ul. Dekerta objęte zostało specjalistycznymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele 36 samorządów po powołaniu Stowarzyszenia MOF Toruń
  Miasto
  9 sierpnia 2022 r. w Dworze Artusa spotkali się przedstawiciele 36 samorządów, by powołać do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Prezydent Miasta Torunia w sprawie oświadczenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa o opiniowaniu inwestycji na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.