CH0440 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

CH0440

Rodzaj zadania: 
Chełmińskie(CH)
Numer projektu: 
CH0440
Tytuł projektu: 
Rewitalizacja skweru przy ul. Św. Józefa. Projekt i realizacja
Lokalizacja: 
Teren zlokalizowany pomiędzy ul. św. Józefa a budynkami św. Józefa 60/64 i 68-68A, na terenie działki gminnej nr 59/7, obręb 36 (część zachodnia i północna).
Opis projektu: 
Przedmiotem zadania jest zaprojektowanie i przeprowadzenie rewitalizacji zielonego skweru zlokalizowanego pomiędzy ul. Św. Józefa a budynkami Św. Józefa 60/64 i 68-68A, na terenie działki gminnej nr 59/7, obręb 36 (część zachodnia i północna). Projekt zakłada zaangażowanie architekta krajobrazu, który przygotuje projekt organizacji terenu odpowiadający istotnym potrzebom mieszkańców. W tym silnie zabudowanym obszarze brak dobrze utrzymanych i posiadających odpowiednią infrastrukturę (ławki, kosze na śmieci i odchody zwierząt) skwerów w najbliższym otoczeniu bloków. Utrudnia to osobom starszym zamieszkującym na tym obszarze ich wykorzystanie, skutkuje także problemem z utrzymaniem czystości. Projekt ma przywrócić teren mieszkańcom poprzez optymalizację przestrzeni i uwzględnienie ich potrzeb.
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.