CH0438 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

CH0438

Rodzaj zadania: 
Chełmińskie(CH)
Numer projektu: 
CH0438
Tytuł projektu: 
Minirampa - dla deskorolki, rolek i rowerów bmx
Lokalizacja: 
okolice orlika przy ulicy Polnej 14a
Opis projektu: 
Celem projektu jest postawienie minirampy, która posłuży dla osób, które uprawiają sporty ekstremalne takie jak jazda na deskorolce, jazda na rolkach czy rowerach BMX. Miejsce realizacji projektu: wolna przestrzeń w pobliżu orlika i placu do Street Workoutu przy ulicy Polnej 14a. Przestrzeń jaka jest potrzebna to ok. 80 m2. Możliwe, że konieczne będzie utwardzenie terenu, na którym stanie minirampa. Minimalna szerokość minirampy, która daje komfort użytkowania to 488cm. Wysokość minirampy najlepiej, aby wynosiła 1,2m co umożliwi naukę trików na tego typu przeszkodzie i dopracowywanie swoich umiejętności sportowych. Istniejące skateparki w Toruniu takie jak np. na Rubinkowie czy przy ulicy Krasińskiego posiadają wysokie przeszkody, które są trudne dla początkujących. W Toruniu właśnie brakuje minirampy, która pozwoliłaby na naukę trików i ewolucji dla początkujących osób, które mają trudności z wykonaniem ich na wysokich quarter-ach czy w bowl-u. W szczególności przeznaczenie minirampy jest skierowane dla użytkowników jeżdżących na deskorolkach. Minirampa różni się tym od dużej rampy, że jej promień nigdy nie dochodzi do pionu, przez co mogą na niej jeździć zarówno początkujący jak i zaawansowani użytkownicy. Realizacja projektu powinna być wykonana przez firmy specjalizujące się w tego typu przedsięwzięciach jak np. Techramps czy skateparki.pl. Poniżej przedstawiam informacje jakie udało się uzyskać od Techramps. Wysokość 1.2m; szerokość 4.88m: mini rampa- 42 973; transport- 3 000; montaż- 1 700; utwardzenie terenu- ok 47m2 x 100zł/m2 = 4 700zł Razem: 64 418zł brutto
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.