Tytuł projektu:
5. Festiwal Teatrów Ulicznych w Toruniu
Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa 4 „Region przyjazny środowisku”
Działanie 4.4 „Ochrona i rozwój zasobów kultury”
Schemat: Imprezy kulturalne – edycja 2019
Realizator:
Toruńska Agenda Kulturalna
Dane finansowe:
Koszt całkowity: 392 834,22 zł
Kwota dofinansowania: 109 199 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Gmina Miasta Toruń, wkład sektora prywatnego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Termin realizacji:
30.06.2019 r. - 30.09.2019 r.
Opis projektu:
Przedsięwzięcie stanowi zadanie w ramach projektu partnerskiego Samorządu Województwa pn. „Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2019”. W dniu 25.10.2019 r. Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął Uchwałę Nr 41/1858/19 w sprawie przyznania dofinansowania na realizację projektu własnego „Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2019”.
Celem projektu było zwiększenie atrakcyjności obiektów kultury regionu kujawsko-pomorskiego, poprzez organizację imprezy kulturalnej, która wykazuje znaczny wpływ na gospodarkę regionalną i znaczny wkład w osiągnięcie celów Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego w ramach Obszaru priorytetowego Kultura.
Podczas 5. edycji Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu odbyło się 12 zróżnicowanych spektakli i widowisk ulicznych z Polski i innych krajów europejskich, w tym Hiszpanii, Austrii, Rosji i Niemiec oraz zorganizowano warsztaty teatralne. W ofercie festiwalu zaplanowano łącznie 13 wydarzeń plenerowych prezentowanych w otwartej przestrzeni publicznej toruńskiej Starówki oraz w bliskiej okolicy. Poszczególne spektakle adresowane były do różnych pokoleń mieszkańców i goszczących w mieście turystów oraz służyły ukazaniu najnowszych trendów współczesnego teatru ulicznego, opartych na połączeniu muzyki i sztuki cyrkowej.
Festiwal organizowany w obrębie zespołu Staromiejskiego promuje nie tylko województwo kujawsko-pomorskie jako miejsce sprzyjające twórcom, ale także Toruń jako miasto o wyjątkowej architekturze, które łączy piękne zabytkowe budowle z nowoczesną sztuką teatru.
W wyniku realizacji imprezy przyczyniono się do osiągnięcia następujących rezultatów:
- poprawa dostępności do kultury,
- zachowanie dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń,
- umożliwienie nowych form uczestnictwa w kulturze,
- podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu.
Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.
Metryczka projektu