Taniec, śpiew, pokazy cyrkowe i mnóstwo wspaniałej zabawy czeka na „Wrzosowym pokazie talentów”. Impreza odbędzie się 28 kwietnia 2013 r. w godzinach 15.00-17.00 w ogrodzie Państwa Rzewuskich przy ul. Fasolowej 13 na toruńskich Wrzosach.
Organizatorem zabawy jest “CAL-Pracownia Inspiracji”, która ma już na swym koncie wiele udanych przedsięwzięć, m.in. letnie kino, wrzosowe warsztaty wielkanocne, walentynkowy koncert życzeń czy andrzejkowy dancing na Wrzosach.
Tym razem będzie to pokaz talentów. Wezmą w nim udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 8, młodzież z Zespołu Szkół Nr 9 i ze Społecznego Ogniska Artystycznego "Wrzosy" oraz zespół Radio Armagedon.
Będzie także malowanie twarzy, zabawy cyrkowe i puszczanie dużych i małych baniek mydlanych, mierzenie ciśnienia krwi i owocowo-warzywny poczęstunek.
Wstęp wolny!
Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego projektu "CAL - Pracownia Inspiracji". Projekt rozpoczął się 2 stycznia 2012 roku. Ma na celu podniesienie aktywności i kompetencji społecznych młodzieży w wieku od 15 do 20 lat, zamieszkującej bądź uczącej się na terenie Wrzosów, która może być zagrożona wykluczeniem społecznym.
Praca z uczestnikami odbywa się na dwa sposoby. Pierwszy z nich to aktywizacja społeczna młodych osób według metody CAL. Młodzież - poprzez angażowanie się w sprawy lokalnego środowiska – organizuje raz w miesiącu pod nadzorem animatorów przedsięwzięcie dla społeczności lokalnej. Są to m.in. pikniki i imprezy dla dzieci.
Drugi sposób oddziaływania odbywa się poprzez implementację metod integracji zawodowej stosowanych na terenie Niemiec. Uczestnicy - poprzez udział w warsztatach dotyczących orientacji zawodowej, indywidualnych szkoleniach oraz w wolontariacie - podnoszą wiedzę na temat własnych predyspozycji zawodowych oraz poprawią swoją sytuację na rynku pracy.
Przed realizacją działań, w ramach Centrum Aktywności Lokalnej, pracownicy projektu zostali przeszkoleni z metody CAL przez partnera krajowego, a także zapoznali się z metodą aktywizacji zawodowej stosowanej w Niemczech podczas wizyty studyjnej u partnera ponadnarodowego.
Oprócz aktywizacji społecznej i zawodowej uczestników, przedsięwzięcie pozwala na wypracowanie modelu pracy mającego na celu wspieranie tych procesów.