Toruńskie Muzeum Podróżników jest nominowane do nagrody w konkursie Polska Pięknieje 7 Cudów Funduszy Europejskich w kategorii obiekt turystyczny. Głosować na muzeum można do 30 kwietnia 2013 r.

Muzeum Podróżników z Torunia jest nominowane do nagrody w Konkursie Polska Pięknieje 7 Cudów Funduszy Europejskich w kategorii obiekt turystyczny jako reprezentant województwa kujawsko-pomorskiego.

Muzeum Podróżników w Toruniu udostępniono zwiedzającym w 2003 roku po przekazaniu przez Elżbietę Dzikowską ponad 800 eksponatów kultur pozaeuropejskich. Od tego czasu Elżbieta Dzikowska każdego roku wspiera muzeum cennymi darami etnograficznymi, przywożonymi z różnych odległych stron świata. Pozyskanie sąsiadującej kamienicy stworzyło możliwość zaaranżowania rozbudowanej, nowoczesnej przestrzeni wystawienniczej.

Przeprowadzono kompleksowe prace modernizacyjne i adaptacyjne na cele powiększającej się kolekcji pamiątek podróżniczych oraz ekspozycji czasowych. Wykonano kompleksowy remont konserwatorski budynku, obejmujący m.in. elewacje, wnętrza i pokrycie dachowe oraz stolarkę okienną i drzwiową. Dobudowano także w tylnej części kamienicy nowoczesny pawilon wystaw czasowych. Budynek został przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych. W budynku zamontowano także nowoczesne systemy ochrony oraz sieć komputerową.

Każdy głos się liczy, dlatego zachęcamy do głosowania na Muzeum Podróżników: http://www.polskapieknieje.gov.pl/

To już szósta edycja konkursu Polska Pięknieje 7 Cudów Funduszy Europejskich. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych przedsięwzięć dotyczących rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, współfinansowanych z Funduszy Europejskich. Poprzez promocję najlepszych przedsięwzięć konkurs pokazuje wpływ Funduszy Europejskich na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany – zarówno w sferze krajobrazu, jak też w sposobie spędzania wolnego czasu przez Polaków.

Nagrody główne przyznawane są w siedmiu kategoriach:

  • Obiekt turystyczny (hotel, restauracja, muzeum, centrum kongresowe)
  • Rewitalizacja (obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe, przestrzeń użytkowa)
  • Zabytek (obiekty sakralne, pałace, zamki, historyczne układy urbanistyczne)
  • Produkt promocyjny (wydawnictwo, portal, kampania promocyjna)
  • Turystyka aktywna (ścieżki rowerowe, szlaki wodne lub turystyczne, parki rekreacyjne, obiekty sportowo-rekreacyjne)
  • Turystyka transgraniczna i międzynarodowa (szlak turystyczny, portal turystyczny, punkt widokowy, projekt turystyczny oparty na współpracy)
  • Miejsce przyjazne dzieciom (parki tematyczne, ogródki jordanowskie, kompleksy rekreacji dziecięcej).

Więcej informacji na http://www.polskapieknieje.gov.pl