Budynek czeka na adaptację
Prezydent Miasta Torunia ogłosił otwarty nabór ofert na koncepcję adaptacji i wykorzystania budynków nr 15, 16 i 18 przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 82/84 w Toruniu z przeznaczeniem na realizację działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Oferty można składać do 17 maja 2013 roku.
Nabór ofert ma na celu wyłonienie oferenta, który przedstawi koncepcję w zakresie:
- adaptacji budynków zlokalizowanych przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 82/84 w Toruniu: nr 15 o pow. 269,78 m2, nr 16 o pow. 255,78 m2, nr 18 o pow. 509,59 m2 wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego, oznaczonego jako działka nr 134/8
- zadań realizowanych w budynkach odpowiadających aktualnym potrzebom osób niepełnosprawnych (preferowane: aktywizacja zawodowa i społeczna niepełnosprawnych mieszkańców miasta),
- pozyskania środków finansowych na adaptację obiektów z terenem przyległym oraz bieżącą działalność.
Termin i warunki składania ofert
W naborze ofert mogą brać udział podmioty określone w art. 11 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.) – jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku na rzecz osób niepełnosprawnych.
Podmioty uprawnione do udziału w naborze ofert, składają pisemne oferty realizacji zadania wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszego ogłoszenia.
Oferta powinna zawierać w szczególności:
- koncepcję adaptacji i remontu budynków wraz z zagospodarowaniem terenu z przeznaczeniem na realizację zadań na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym: szacunkową kalkulację przewidywanych kosztów realizacji inwestycji, planowane źródła sfinansowania oraz harmonogram działań oraz inne informacje dotyczące wnioskodawcy oraz przedkładanej oferty mogące mieć wpływ na ocenę możliwości realizacji zadania
- opis działań skierowanych do osób niepełnosprawnych planowanych do realizacji w budynkach nr 15, 16 i 18 mieszczących się przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 82/84 /, w tym: szczegółowy zakres rzeczowy zadania publicznego proponowanego do realizacji w nieruchomościach; szacunkową kalkulację przewidywanych kosztów bieżącej /pozainwestycyjnej/ realizacji zadania i źródła finansowania;informację o wcześniejszej działalności podmiotu składającego ofertę w zakresie, którego dotyczy zadanie.
- Do oferty należy dołączyć wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego lub inny właściwy dokument stanowiący o podstawie działalności podmiotu oraz statut organizacji.
Oferty należy składać w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia ul. Legionów 220, 87-100 Toruń, w zamkniętych opieczętowanych kopertach opatrzonych napisem „Nabór ofert” oraz nazwą zadania, osobiście lub drogą pocztową (decyduje data wpływu) w terminie: do 17 maja 2013 roku do godz. 15.00.
Druk oferty realizacji zadania publicznego można pobrać z Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.torun.pl (dział „Ogłoszenia PMT”), z miejskiego serwisu informacyjnego dla organizacji pozarządowych orbiToruń www.orbitorun.pl oraz w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia ul. Legionów 220 , 87-100 Toruń.
Oferty muszą być podpisane i opieczętowane przez oferenta, każdy wniosek powinien być trwale połączony z załącznikiem.
Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert
Wybór ofert zostanie dokonany w ciągu 60 dni od upływu terminu na składanie ofert. Oferty złożone po terminie zostaną odrzucone z przyczyn formalnych. W przypadku stwierdzenia błędów formalnych w ofercie podmiot ma pięć dni roboczych - od dnia powiadomienia pisemnego lub telefonicznego - na dokonanie poprawek. Oferty zawierające błędy formalne, nieuzupełnione w terminie pięciu dni roboczych zostaną odrzucone z przyczyn formalnych.
Wszystkie oferty spełniające kryteria formalne będą oceniane przez komisję konkursową powołaną przez Prezydenta Miasta Torunia.
Przy ocenie ofert pod względem merytorycznym komisja bierze pod uwagę następujące kryteria:
- planowane źródła finansowania adaptacji i remontu, w tym ewentualne oczekiwania dot. wysokości współfinansowania przez gminę
- planowany termin rozpoczęcia działalności merytorycznej w obiektach
- zakres prac adaptacyjnych i remontowych oraz ich trwałość
- wartość merytoryczną działalności, której realizację planuje się w zaadaptowanych budynkach - celowość, uzasadnienie potrzeby realizacji, zakres rzeczowy, grupę docelową
W trakcie prowadzonego postępowania konkursowego, komisja konkursowa może wzywać oferentów celem uzyskania dodatkowych wyjaśnień, przeprowadzenia uzgodnień lub negocjacji.
Z podmiotem, którego koncepcje zostaną uznane za najciekawsze a zakres funkcjonalny robót zapewni trwałość obiektów przez okres minimum 30 lat, oraz będą odpowiadały potrzebom niepełnosprawnych mieszkańców Torunia, zostaną przeprowadzone szczegółowe uzgodnienia. Następnie możliwe będzie użyczenie budynków wraz z terenem przyległym na realizację zamierzenia inwestycyjnego i działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.
Użyczenie nieruchomości podmiotowi wyłonionemu w otwartym naborze ofert nastąpi w trybie indywidualnych rozstrzygnięć, dla których nie stosuje się trybu odwołania. Planowany okres użyczenia nieruchomości - nie krótszy niż 15 lat.
Szczegółowe i ostateczne warunki użyczenia nieruchomości regulować będzie umowa zawarta pomiędzy oferentem a Gminą Miasta Toruń.
O wyniku przedmiotowego postępowania oferenci biorący udział w naborze ofert zostaną powiadomieni pisemnie.
Wyniki naboru ofert przedstawione zostaną na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Torunia oraz zostaną opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.torun.pl (w dziale „Ogłoszenia PMT”) oraz w miejskim serwisie informacyjnym dla organizacji pozarządowych orbiTorun www.orbitorun.pl.
Istnieje możliwość dokonania wizji lokalnej nieruchomości zabudowanej będącej przedmiotem niniejszego naboru ofert oraz zapoznania się z dokumentacją, po wcześniejszym uzgodnieniu z Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia ul. Legionów 220 , 87-100 Toruń; tel. 56 623 71 05.