Prognoza pogody na sylwestrową noc

W noc sylwestrową na toruńskim niebie może być sporo chmur, ale jeśli popada to na ogół słaby śnieg. Więcej umiarkowanych i słabych opadów śniegu możliwych jest jeszcze wieczorem i późnym wieczorem.

Jak zapowiada klimatolog Rafał Maszewski w noc sylwestrową warto się ubrać cieplej niż rok temu, ponieważ utrzyma się słaby mróz na poziomie -3/-2 st. Na szczęście zachodni wiatr będzie wyraźnie słabszy niż w ostatnich dniach i nie powinien nam dokuczać. 

W Nowym Roku możliwa jest niewielka odwilż, z niewielkimi opadami śniegu, sporadycznie śniegu z deszczem, przy wzrastającej prędkości wiatru.

W Polsce w noc sylwestrową pogoda ulegnie uspokojeniu, a słaby śnieg pojawiać się będzie głównie w południowej połowie kraju. Na krańcach zachodnich możliwa jest miejscami marznąca mżawka.

W Toruniu w gotowości jest Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania z 27 pracownikami, 4 zamiatarkami, 4 pojazdami dostawczymi, 4 pojazdy koszowymi, 20 odkurzaczami i dmuchawcami. W razie potrzeby na drogi wyjadą również pługosolarki. 

Fot. © UMT 2025, autor: EwCe, licencja: CC BY-NC 4.0