Ziętarski Mistrzem Świata!

Toruński wioślarz, laureat Piernikowej Alei Gwiazd, Mirosław Ziętarski zdobył złoty medal w dwójce podwójnej na wioślarskich Mistrzostwach Świata.

Od początku światowego czempionatu rozgrywanego w Szanghaju Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski prezentowali mistrzowską formę. Reprezentanci Polski pewnie wygrali w przedbiegu, a następnie bez problemu zapewnili sobie miejsce w finale.

Starcie finałowe  od samego początku było pokazem siły naszych wioślarzy. Polacy zanotowali świetny start, a na dystansie systematycznie powiększali swoją przewagę. Na mecie zameldowali się 1,6 sekundy przed Serbami. Brązowe medale zdobyła osada z Irlandii.  

Mirosław Ziętarski notuje niesamowity czas w swojej karierze. Do wywalczonego przed rokiem brązowego medalu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, toruński wioślarz dołożył zdobyty w maju tytuł Mistrza Europy oraz dzisiejszy złoty medal Mistrzostw Świata.

Sukcesy Ziętarskiego doceniamy również w Toruniu. W 2025 roku sportowiec został uhonorowany katarzynką w Piernikowej Alei Gwiazd – wyróżnieniem przyznawanym osobom szczególnie zasłużonym dla Torunia. Tabliczka w kształcie piernika przed Dworem Artusa symbolicznie przypomina o osiągnięciach i więzi zawodnika z naszym miastem. 

Fot. Andrzej Romański/UMK