Konkurs na imprezy sportowe rozstrzygnięty

Rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na organizację w Toruniu międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia. 

Imprezy te mają odbyć się od 1 lipca do 31 grudnia 2025 roku.

24 kwietnia 2025 r. Prezydent Miasta Torunia ogłosił otwarty konkurs na wykonanie zadań w zakresie rozwoju sportu w II półroczu 2025 roku. W ramach konkursu ofert wpłynęło 19 projektów, z których wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie. W efekcie dotacje na łączną kwotę 2.400.000 zł trafią do 18 toruńskich organizacji sportowych.

Środki uzyskane na realizację zadań mogą zostać przeznaczone wyłącznie na koszty niezbędne i związane bezpośrednio z wykonaniem zadania, m.in. na pokrycie kosztów związanych z organizacją imprez sportowych; zakup sprzętu i odzieży sportowej; dofinansowanie kosztów pośrednich związanych z realizacją zadania, jednak nie więcej niż do 15% udzielonej dotacji.

Dotacje dla toruńskich klubów sportowych przyznawane są na podstawie uchwały nr 936 Rady Miasta Torunia z dnia 4 listopada 2010 roku (z poźn. zm.) w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu przez Gminę Miasta Toruń.

>>> Przejdź do wydarzeń sportowych, które otrzymały dofinansowanie

Fot. © UMT 2025, autor: Sławomir Kowalski, licencja: CC BY-NC 4.0