Zapisz się na warsztaty upcyclingowe
Już 12 października 2024 roku zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne rzemieślnicze warsztaty upcyclingowe w Kawiarence Naprawczej PPU STAJNIA. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie „Tilia” i Szkoła Leśna na Barbarce.
Warsztaty łączą kreatywność z praktycznymi umiejętnościami. Jeśli lubicie majsterkowanie i drobne naprawy albo macie ochotę wyrazić swoją artystyczną stronę poprzez malowanie, to wydarzenie jest dla Was! W miłej atmosferze wspólnie stworzymy coś wyjątkowego, jednocześnie dbając o nasze środowisko, poprzez naprawianie i odnawianie starych przedmiotów.
Zachęcamy do zabrania ze sobą przedmiotów, które wymagają naprawy (np. sklejenia, drobnego przeszlifowania itp.) lub które chcielibyście odświeżyć farbą i nową energią! Zapewniamy narzędzia, farby oraz wsparcie naszych specjalistów.
Kiedy: 12 października 2024 r. (sobota) godz. 9.30-13.30
Dla kogo: dorośli mieszkańcy Torunia
Gdzie: Kawiarenka Naprawcza STAJNIA na Barbarce,
ul. Przysiecka 13, Toruń
Zapisy: tel. 56 657 60 89 lub 85.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Warsztaty organizowane są w ramach projektu pn. „Ograniczaj, segreguj, odzyskuj - Toruń wie jak postępować z odpadami”. Celem warsztatów jest zmiana świadomości społecznej, edukacja, promocja i upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcję wytwarzania odpadów, zmiana postaw oraz zachęcenie do ekonomii współdzielenia. Efektem będzie wzrost świadomej, zrównoważonej konsumpcji, ograniczanie zakupu dóbr i usług zgodnie ze swoimi potrzebami, z uwzględnieniem produktów przyjaznych środowisku oraz ich kosztu ekologicznego.
Podczas warsztatów promowane będą m.in.: idee gospodarki cyrkularnej i ponownego użycia przedmiotów w tym upcycling.
Warsztaty poprowadzi: toruńska tapicerka i stolarka Marta Iwicka, towarzyszyć jej będzie opiekunka Kawiarenki Naprawczej Stajnia Sylwia Jaroszewicz - Burczyńska.
- Tytuł projektu: Ograniczaj segreguj, odzyskuj - Toruń wie jak postępować z odpadami
- Dofinansowanie: Gmina Miasta Toruń
- Całkowity koszt realizacji projektu to 77 300,00 zł, a wartość otrzymanej dotacji 54 000,00 zł.