CS WOT będzie świętować
W sobotę 25 maja 2024 r. w godz. od 10.00 do 15.00 na Rynku Nowomiejskim w Toruniu odbędą się oficjalne obchody święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.
Dla wszystkich przybyłych osób czeka moc atrakcji związana z pokazem sprzętu i wyposażenia wojskowego służb mundurowych, nauka pierwszej pomocy czy też możliwość nauki podstaw strzelania z wykorzystaniem trenażera cyklop.
- Święto jednostki wojskowej jest jednym z corocznych najważniejszych wydarzeń dla każdego żołnierza. Tym razem postanowiliśmy świętować wspólnie z toruńską społecznością, która jest nam bardzo bliska w codziennej naszej działalności. Tym samym zapraszamy wszystkich serdecznie na Rynek Nowomiejski w Toruniu do wspólnego świętowania - powiedział płk dr Przemysław Żukowski, komendant Centrum Szkolenia WOT
Główna część obchodów święta Centrum Szkolenia WOT w postaci uroczystego apelu wojskowego zaplanowana jest na godz. 11.00. Odbędzie się ona przy akompaniamencie orkiestry wojskowej z Torunia i zakończona zostanie defiladą wojskową.
Z okazji swojego święta żołnierze Centrum Szkolenia WOT przygotowali moc atrakcji. Główną ich część stanowić będą pokazy nowoczesnego uzbrojenia wojskowego i służb mundurowych, m.in. wyrzutni przeciwpancernych pocisków kierowanych JAVELIN, systemu amunicji krążącej WARMATE, granatników M-72, broni wyborowej, a także broni krótkiej i strzelb.
Dodatkowo dla przybyłych mieszkańców będzie można sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na trenażerze CYKLOP oraz spróbować gulaszu myśliwskiego przygotowanego przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Toruniu.