Trudności dnia codziennego

Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.

Ubożenie społeczeństwa, problemy z zaopatrzeniem w żywność, nowa pozycja kobiety w związku z powołaniem wielu mężczyzn na front, działania mieszkańców Torunia mające na celu odbudowę polskiego życia w mieście – to główne wątki prelekcji przygotowanej przez dr Anetę Niewęgłowską z Instytutu Historii i Archiwistyki UMK oraz dr hab. Tomasza Krzemińskiego z Instytutu Historii PAN. Wykład odbędzie się w środę 22 maja o godz. 18:00 w Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Wstęp jest bezpłatny.

Dr Aneta Niewęgłowska – badaczka historii społecznej XIX wieku, w szczególności historii kobiet. Autorka książki „Średnie szkolnictwo żeńskie w Prusach Zachodnich w latach 1815-1914”.

Dr hab. Tomasz Krzemiński – pracownik naukowy Pracowni Historii Pomorza i Krajów Bałtyckich Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla PAN w Toruniu, badacz dziejów społecznych oraz historii życia codziennego Pomorza i Kujaw w XIX i XX wieku.

Organizatorzy prelekcji: Towarzystwo Miłośników Torunia, Książnica Kopernikańska w Toruniu.