Na Placu Daszyńskiego po nowemu

13 listopada 2023 roku na Placu Daszyńskiego zaczęła obowiązywać nowa-stara organizacja ruchu. Od strony centrum przywrócono lewy pas do skrętu w kierunku ul. Wschodniej i Żółkiewskiego.
 
Od poniedziałku została przywrócona organizacja ruchu, która obowiązywała przed remontem mostu drogowego im. J. Piłsudskiego. W praktyce oznacza to uruchomienie lewego pasa ruchu do skrętu w lewo dla pojazdów jadących z kierunku centrum w kierunku ul. Wschodniej i Żółkiewskiego.
Zmiany są odpowiedzią na liczne wnioski radnych i mieszkańców, którzy prosili o przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu.
 
Wprowadzenie zmian poprzedziła szczegółowa analiza ruchu drogowego na poszczególnych wlotach tego skrzyżowania oraz analiza bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uzyskane wyniki przeprowadzonych czynności kontrolnych potwierdziły potrzebę wprowadzenia proponowanej zmiany.

fot. MZD w Toruniu