Pięć ósemek wioślarskich zmierzyło się w widowiskowym wyścigu Run & Row, który rozegrany został na Wiśle i… na ulicach Torunia.

W niedzielę 29 września 2024 r. zawodnicy ósemek wioślarskich zmierzyli się już po raz szósty. Udział w zawodach o Puchar Prezydenta Miasta Torunia wzięło pięć osad: AZS Szczecin, Lotto Bydgostia, BTW Bydgoszcz, reprezentacja Gdańska i AZS UMK Toruń. Zawodników i kibiców powitał zastępca prezydenta miasta Adam Szponka.

Run & Row to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. Zawodnicy wystartowali z Rynku Staromiejskiego, skąd pobiegli z łodziami ulicami zespołu staromiejskiego i Bulwarem Filadelfijskim do Przystanie Toruń (ok. 2 km). Tam czekało ich 6 km wiosłowania na Wiśle i powrót ulicami z łodziami na Rynek Staromiejski. To jednak nie koniec zmagań – wisienką na torcie była sztafeta 9x 500 m na ergometrach.

Zwycięzca Rund & Row 2024 została osada Lotto Bydgostia, która wyprzedziła AZS UMK Toruń (zwycięzcy z roku 2023) i drużynę Golden Boys z Gdańska. Poza podium, na czwartym miejscu uplasowała się osada AZS Szczecin, a na piątym BTW Bydgoszcz.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego, a nad organizacją i przebiegiem rywalizacji pieczę trzymał klub AZS UMK Toruń - sekcja wioślarska. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.