Życzenia dla maturzystów | www.torun.pl

Życzenia dla maturzystów

Miasto
Data publikacji: 04 maja 2021
Autor: Magdalena Kujawa
Zdjęcie portretowe prezydenta Michała Zaleskiego

We wtorek, 4 maja 2021 r. w Toruniu, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczynają się egzaminy dojrzałości. Z tej okazji prezydent Torunia Michał Zaleski przekazał zdającym egzaminy oraz ich nauczycielom życzenia.

Dziewczęta i Chłopcy, Absolwenci Toruńskich Klas Maturalnych!

Wiem, że jesteście doskonale przygotowani do swoich matur i na najbliższe majowe dni spoglądacie nie tyle z napięciem, co z optymizmem i nadziejami na dobrą przyszłość. Wraz z całym Toruniem trzymam kciuki za Wasze egzaminy dojrzałości i życzę, abyście zdali je wzorcowo. Będzie to zgodne z Waszymi aspiracjami naukowymi, ale i najlepszymi standardami tradycji kopenikańskiej i prestiżem edukacyjnym Torunia.

Tegoroczne matury rozpoczną się 4 maja, a zakończą 20 maja. W każdej szkole, w której się odbywają, zostały stworzone możliwie najlepsze warunki do zdania tego wyjątkowego egzaminu. Dyrektorki i dyrektorzy Waszych szkół potwierdzili gotowość do przeprowadzenia matur z uwzględnieniem stanu epidemii, dokładnie rozplanowano przydział zdających do poszczególnych sal w sposób ograniczający nadmierną kumulację, a budynki szkół zostały wyposażone w środki ochrony osobistej i płyny dezynfekcyjne. Te wszystkie starania mają zapewnić każdej Maturzystce i każdemu Maturzyście potrzebne poczucie bezpieczeństwa i spokój.

Podejdźcie do każdego z egzaminów z młodzieńczym entuzjazmem, ale i niezbędnym opanowaniem. Tego bardzo pragną Wasi Rodzice, Nauczycielki i Nauczyciele oraz Instruktorzy Zawodów, którym przekazuję słowa wielkiego uznania i wdzięczności za wspieranie Waszej licealnej oraz technicznej edukacji.

W czasie matur na pewno zakwitną toruńskie kasztanowce. Zgodnie z polską tradycją ich piękno wpisujemy w Toruniu w spełnienie Waszych maturalnych i życiowych planów. Połamania piór, samych sukcesów i wszystkiego najlepszego dla każdego z Was!

 

/-/ Prezydent Miasta Torunia
Michał Zaleski

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Natalia Kaliszek i Mksym Spodyriev otrzymują akty przyznania stypendium z rąk prezydenta Torunia Michała Zaleskiego
  Miasto, Sport
  12 maja w TVP Sport zostanie pokazana Gala Łyżwiarska, zarejestrowana w Toruniu 8 maja 2021 r. na lodowisku Tor-Tor. Najlepsi toruńscy zawodnicy Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev otrzymali z rąk prezydenta Michała Zaleskiego akty przyznania stypendiów sportowych za zdobycie kwalifikacji olimpijskiej do Pekinu.
 • Żołnierz składa wieniec pod pomnikiem ofiar II wojny światowej w alei św. Jana Pawła II
  Miasto
  8 maja, w 76. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Polsce i Europie, delegacja miasta złożyła wiązanki kwiatów w toruńskich miejscach upamiętnienia jej ofiar.
 • Kwitnące tulipany i żonkile w rejonie pomnika Jana Pawła II
  Eko, Miasto
  Wiosna to zdaniem wielu najpiękniejsza pora roku w Toruniu. Miasto tonie w świeżej zieleni i barwach tysięcy wiosennych kwiatów.
 • Turyści przy pomniku Kopernika, widok w stronę ulicy Szerokiej
  Kultura, Miasto
  14-16 maja 2021 r. zapraszamy torunian i turystów na oficjalną inaugurację sezonu turystycznego w naszym mieście. Będzie okazja do obejrzenia atrakcji mniej znanych lub niedostępnych na co dzień.
 • Logo Transport Logistic
  Biznes, Miasto
  Międzynarodowa branża logistyczna spotkała się online na monachijskich targach.
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 24 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł z powodu COVID-19.
 • Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Torunia do wspierania branży gastronomicznej i udziału w konkursie Kupuj lokalnie. Zamawiając jedzenie z restauracji można wygrać nagrody.
 • Uchwalony przez Radę Miasta Torunia regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Toruń rozstrzyga kwestie związane z cyklicznym przeprowadzaniem deratyzacji.
 • Na wniosek prezydenta Michała Zaleskiego dokonano korekty dot. konstrukcji barier na rozbudowywanym moście im. Józefa Piłsudskiego. Po zmianach bariery nie będą zasłaniały widoku z mostu na m.in. Zamek Dybów.
 • Zbigniew Lisowski, dotychczasowy dyrektor Teatru Baj Pomorski, wygrał konkurs na kierowanie lalkową sceną od września 2021 r. Jeśli wszystkie warunki zostaną uzgodnione, obowiązki powierzone zostaną mu na kolejne 5 lat.
 • Do końca roku 2021 można dokonywać płatności gotówkowych na rzecz Gminy Miasta Toruń bez dodatkowych opłat i prowizji w placówkach Poczty Polskiej na terenie Torunia.
 • Od najbliższego poniedziałku (10 maja) w toruńskiej Strefie Płatnego Parkowania pojawi się samochód, który skontroluje, czy zapłaciliśmy za parkowanie w strefie. E-kontrola ma charakter pilotażowy i potrwa do 14 maja.
 • Podczas 30. Sesji Rady Miasta Torunia 13 maja 2021 r. rozpatrzony zostanie prezydencki projekt uchwały podający do publicznej wiadomości informację o zamiarze i przyczynach połączenia dwóch instytucji kultury: Toruńskiej Agendy Kulturalnej i Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki".
 • „Wyrzucisz śmieci za drzwi, wrócą oknem” to kampania Galerii Rusz promująca postawy proekologiczne i zwracająca uwagę na problem zaśmiecania naszej planety.