Zwycięski remis Apatora! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zwycięski remis Apatora!

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 sierpnia 2022
Autor: Filip Tomasik

For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!

Pierwszy niedzielny mecz rozwiązał ostatnią niewiadomą, związaną z układem par w fazie play-off PGE Ekstraligi w sezonie 2022. Torunianie rzutem na taśmę wyszarpali BETARD SPARCIE remis. Pierwsza seria zawodów zakończyła się remisem 12:12. Oba zespoły od początku zaprezentowały dobre ściganie. Po przerwie zawodnicy aktualnego mistrza Polski ponownie wygrali w stosunku 5:1. Rewelacyjni Tai Woffinden oraz Maciej Janowski wyprowadzili swój zespół na prowadzenie w meczu. Zawodnicy z Wrocławia drugą serię zakończyli z zaliczką 6 punktów przewagi.

Drugą część spotkania rozpoczęło kolejne zwycięstwo BETARD SPARTY Wrocław, Tai Woffinden popisał się kolejnym fantastycznym występem. Przebudzenie dla zespołu FOR NATURE SOLUTIONS APATORA TORUŃ nastąpiło dopiero w biegu 9., kiedy to gospodarze wygrali w stosunku 4:2. W biegu 10. doszło do upadku juniora BETARD SPARTY Wrocław. Zawodnik chciał odzyskać swoją pozycję w lecz nie opanował motocykla i z dużym impetem wpadł w bandę. Po chwili wstał z toru o własnych siłach, a Kowalski został wykluczony z powtórki. W niej bezkonkurencyjny był osamotniony Maciej Janowski, który zdobył pierwszą trójkę w niedzielnym spotkaniu.

Przed biegami nominowanymi temperatura zawodów wzrosła, w biegu 13. Patryk Dudek dotknął taśmy w konsekwencji czego zastępował go młodzieżowiec, Krzysztof Lewandowski. Przed ostatnimi dwoma biegami aktualni Drużynowi Mistrzowie Polski prowadzili 6 punktami.

W nominowanych było równie gorąco. W biegu 14, podczas drugiego okrążenia, doszło do upadku Dudka, który z braku miejsca wpadł w dmuchaną bandę, Bartłomiej Kowalski został wykluczony z powtórki. Zawodnik FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TORUŃ został ukarany żółtą kartką za gest pokazany w kierunku młodzieżowca BETARD SPARTY Wrocław.

W ostatnich dwóch biegach FOR NATURE SOLUTIONS APATOR TORUŃ doprowadził ostatecznie do remisu w całym spotkaniu. Ostatecznie torunianie zmierzą się w ćwierćfinale z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów, a wrocławianie z ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZEM.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Robert Lambert, który zdobył 16 punktów w ośmiu startach. W ekipie mistrza Polski, liderem okazał się Tai Woffinden – uzyskał 14 punktów w sześciu startach.

Tekst: Łukasz Kolski - speedwayekstraliga.pl

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: kolorowe podświetlenia fontanny Cosmopolis nocą, fioletowo-błekitne, na ich tle ciemna sylwetka zapatrzonego dziecka
  Miasto
  W dniu 21 września 2022 roku zostały wyłączone fontanny miejskie. Taka decyzja została podjęta w związku z działaniami oszczędnościowymi miasta.
 • Biznes, Miasto
  Toruń jest gospodarzem konferencji PIKE 2022. To najważniejsze w naszym regionie Europy wydarzenie dot. mediów elektronicznych.
 • Na zdjęciu: poczet sztandarowy UMK stoi przy pomniku Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Złożenie kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz uroczysta inauguracja w auli UMK rozpoczęły w dniu 3 października 2022 r. nowy rok akademicki 2022/2023 w Toruniu.
 • Logo Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych
  Biznes, Miasto
  W dniach 7-8 października 2022 r. w Toruniu odbędzie się 15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny.
 • Na zdjeciu: warsztaty - zebrani patrzą na tablicę multimedialną, prowadzący referują
  Biznes, Miasto
  35 osób wzięło udział w warsztatach dotyczących zakładania firm i form opodatkowania. Wydarzenie zorganizowano w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej „2. Piętro”. Na szkolenie zaprosiło Centrum Wsparcia Biznesu wraz z Fundacją „Pogadać po ludzku”.
 • Na zdjęciu: nowe miejsca do parkowania przy ul. Grudziądzkiej 56, trzy miejsca zajęte przez samochody
  Drogi, Miasto
  Przy ul. Grudziądzkiej 56 powstał parking, który pomieści 20 aut.
 • Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2023: całorocznych i na I półrocze. Chętni mogą składać dokumenty do 31 października 2022 r.
 • W toruńskim Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej uczczono 2 października 2022 r. ofiary hitlerowskich czystek wśród ludności dawnego województwa pomorskiego.
 • Bartosz Zmarzlik mistrzem świata, Leon Madsen wicemistrzem, a Maciej Janowski brązowym medalistą Speedway Grand Prix 2022!
 • W Międzynarodowym Dniu Muzyki 1 października 2022 r. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 44. sezon artystyczny.
 • Mateusz Cierniak ze złotem, Jan Kvech ze srebrem, a Jakub Miśkowiak z brązem – tak zakończył się turniej Speedway Grand Prix 2, rozegrany 30 września 2022 r. na Motoarenie.
 • Od 20 lat w Toruniu istnieje Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 30 września 2022 r.
 • Zmarł Edward Pałka, inicjator i wieloletni animator kontaktów Torunia ze słoweńskim Novym mestem.
 • W Toruniu goszczą uczniowie z Hiszpanii, Holandii oraz Estonii, uczestnicy projektu Erasmus Plus "Kolory Kultury", realizowanego we współpracy z SP 11. 30 września spotkali się z zastępcą prezydenta.