Zmiany w ruchu na skrzyżowaniu Polna/Ugory | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zmiany w ruchu na skrzyżowaniu Polna/Ugory

Miasto, MZK
Data publikacji: 15 czerwca 2022
Autor: Sylwia Derengowska
Grafika przedstawia mapę zmian na skrzyżowaniu ulic Polnej i Ugory

Od środy 22 czerwca 2022 r. od godziny 9:00 zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Polnej i Ugory. Co ważne - udostępniona do ruchu zostanie ul. Traktorowa.

Prace zostaną przeniesione  z południowej nitki ul. Polnej na nitkę północną. Oznacza to, że nie będzie możliwości wjazdu i wyjazdu w północną część ul. Polnej. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdni południowej. Utrzymane będzie nadal rondo tymczasowe. Wjazd na rondo od strony ul. Legionów będzie nadal zawężony do jednego pasa ruchu.

Dobra wiadomość - udostępniona do ruchu zostanie ul. Traktorowa. Tam wykonawca zakończył już prace.

Uwaga podróżujący komunikacją miejską! Autobus linii nr 12 wróci na swoją stałą trasę.

Zmiany są spowodowane pracami przy budowie nowej linii tramwajowej. Utrudnienia na tym odcinku potrwają do 18 sierpnia 2022 r.

Przypominamy także, że w dniach 17-20 czerwca 2022 r. (piątek – poniedziałek) na skrzyżowaniu ulic Polna/Ugory/Traktorowa będą odbywały się prace związane z układaniem mas bitumicznych  W związku z tym mogą występować krótkotrwałe utrudnienia w  ruchu na tymczasowym rondzie. Prace będą prowadzone w celu przełożenia ruchu na południową nitkę ulicy Polnej oraz przywrócenia relacji z ulicy Traktorowej.  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu sportowcy wiosłują w kajaku na Wiśle
  Miasto, Sport
  26 czerwca 2022 r. po raz dziewiętnasty na Wiśle rozegrany został bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem osad z Bydgoszczy i Torunia. Regaty ,,O puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbyły się w ramach Święta Miasta.
 • Na zdjęciu przedstawiciele miasta Torunia i Getynki razem z wyróżnionymi pisarkami
  Kultura, Miasto
  Joanna Bator i Terezia Mora zostały laureatkami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 26 czerwca 2022 roku w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!