Zmarł prezes spółki Boryszew | www.torun.pl

Zmarł prezes spółki Boryszew

Biznes, Miasto
Data publikacji: 05 maja 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Na zdjęciu czarno-białym - Piotr Lisiecki, prezes spółki Boryszew

Zmarł Piotr Lisiecki, prezes giełdowej spółki Boryszew - tę tragiczną informację oficjalnie przekazała firma.

„Zarząd spółki Boryszew S.A. ze smutkiem informuje, że w dniu dzisiejszym (4 maja) powziął informację o śmierci Prezesa Zarządu Spółki – Pana Piotra Lisieckiego" – czytamy w oświadczeniu zarządu.

Piotr Lisiecki pełnił funkcję prezesa Boryszewa od 7 listopada 2018 roku. Wcześniej był prezesem Huty Bankowej Sp. z o.o. (spółki działającej w strukturach grupy Alchemia). Pełnił szereg funkcji kierowniczych wyższego szczebla, w tym jako wiceprezes Banku Ochrony Środowiska oraz dyrektor zarządzający w DZ Bank i Kredyt Banku. Był absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Akademii Ekonomiczno-Biznesowej w Poznaniu.

Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce. Specjalizuje się w produkcji komponentów do samochodów, wytwarzaniu wyrobów ze stali, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Operuje za pośrednictwem 36 zakładów produkcyjnych i 6 centrów R&D zlokalizowanych Europie, Azji oraz obu Amerykach. Zatrudnia niemal 10 tys. pracowników na czterech kontynentach. W zarządzie spółki zasiada jeszcze wiceprezes Andrzej Juszczyński (dyrektor finansowy) i Mikołaj Budzanowski (dyrektor ds. rozwoju).

Grupa Boryszew w 2020 roku odnotowała na poziomie skonsolidowanym przychody w wysokości ponad 5,6 mld zł, a raportowana (bez oczyszczenia ze zdarzeń jednorazowych) EBITDA wyniosła 249 mln zł. Zysk netto ukształtował się na poziomie 281 mln zł.

Rodzinie, Zarządowi i wszystkim pracownikom spółki składamy kondolencje.

Najczęściej czytane aktualności

 • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki - widok z drona na budynek i teren zieleni wokół
  Kultura, Miasto
  Już w najbliższy czwartek 24 czerwca na scenie plenerowej CKK Jordanki rusza Kino Letnie ECF Camerimage! A w nim - najciekawsze filmowe dokonania ostatnich lat.
 • Regaty na Wisle, zachmurzone niebo, most i widok na Hotel Bulwar
  Miasto, Sport
  Drużyny Torunia i Bydgoszczy będą się ścigać 26 czerwca 2021 r. na Wiśle podczas regat ósemek wioślarskich ze sternikiem z okazji Dni Torunia. Rywalizacja "O Puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbędzie się już po raz osiemnasty.
 • Na zdjęciu kran ogrodowy
  Eko, Miasto
  Utrzymujące się w ciągu ostatnich dni upały przyczyniają się do zwiększonego poboru wody w naszym mieście. Apelujemy do mieszkańców Torunia o korzystanie z wody z rozsądkiem.
 • Na zdjęciu osoby idą obok stojącego autobusu
  Miasto, MZK
  W związku z zakończeniem roku szkolnego, od 28 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. w dni robocze komunikacja miejska funkcjonować będzie wg "feryjnych" rozkładów jazdy.
 • Grafika Nowe statystyki zachorowań
  Koronawirus, Miasto
  1 osoba z pozytywnym wynikiem testu, brak ofiar śmiertelnych – to statystyka epidemiczna dla Torunia na dzień 23 czerwca 2021 r. Zaszczepiło się kolejnych 2006 torunian.
 • Plakat informujący o X kolejce PGE Ekstraligi
  Miasto, Sport
  Przed nami X kolejka PGE Ekstraligi, w której toruńskie "Anioły" podejmą na własnym torze zawodników leszczyńskiej Unii.
 • Dobra wiadomość dla pasażerów! Od 1 lipca 2021 roku w środkach komunikacji miejskiej wyposażonych w automaty biletowe, w których można dokonywać płatności kartą, będzie można płacić za bilet BLIKIEM.
 • 26-27 czerwca pod Krzywą Wieżą Drużyna Wojów Słowiańskich "Dąb Pomorza" wystąpi w rekonstrukcji historycznej pt. "Jak to w Polsce za Piastów bywało".
 • W związku z przebudową peronu od soboty 26 czerwca 2021 r. od godz. 7:00 zawieszony zostanie przystanek tramwajowy „Jamontta” w kierunku pętli Olimpijska.
 • Poznaliśmy zwycięzców konkursu makulaturowego 2021 – zwycięskie szkoły i przedszkola odebrały nagrody na scenie na Rynku Staromiejskim.
 • 26 czerwca 2021 r. zapraszamy na Jarmark Św. Franciszka "Wszystko dla Psa i Kota" na targowisku przy Szosie Chełmińskiej.
 • Zuzanna Błażejewska, zawodniczka Klubu Sportowego Centuria, została wicemistrzynią Polski w taekwondo olimpijskim.
 • Ze złotymi medalami Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie wróciły zawodniczki MKSW Pomorzanin.
 • Od 1 lipca 2021 r. procedurą dotyczącą świadczenia "Dobry start" dla uczniów zajmować się będzie ZUS, a nie jak do tej pory – Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie.