Złoty OTIS dla Krystyny Zaleskiej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Złoty OTIS dla Krystyny Zaleskiej

Miasto
Data publikacji: 11 maja 2022
Autor: Małgorzata Litwin

Pomarańczowe tło i napis budżet obywatelski mieszkańców Torunia 2023

Budżet obywatelski w Toruniu na 2023 r.

OKRES SKŁADANIA WNIOSKÓW

od 4 do 31 maja 2022

  

Wręczenie nagrody Krystynie Zaleskiej

Krystyna Zaleska, wieloletnia dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu, laureatką Nagrody Zaufania "Złoty OTIS 2022". Wręczenie wyróżnienia odbyło się 10 maja 2022 r. w Pałacu Staszica Warszawie.  

Złoty OTIS to nagroda konsumencka przyznawana od roku 2004 jako forma wyróżnienia najlepszych, zdaniem pacjentów, produktów farmaceutycznych, dostępnych w aptekach bez recepty. Jak wyjaśnia pomysłodawca nagrody - Instytut Zaufania Złoty OTIS - na początku miała być ona rodzajem drogowskazu dla klientów na bardzo szybko rozwijającym się rynku preparatów i urządzeń medycznych.

Z czasem formuła wyróżnienia została poszerzona o kilka innych kategorii. Nagrodą są honorowane także osoby i organizacje pozarządowe pracujące na rzecz wzmocnienia systemu polskiej opieki zdrowotnej, firmy podejmujące ciekawe inicjatywy prozdrowotne, a także media promujące tematykę medyczną na swoich łamach. Wśród dotychczasowych laureatów nagrody OTIS są m.in.: prof. Henryk Skarżyński, Fundacja Polsat, Fundacja „A kogo?”, firma RWE Polska SA za program „Bezpieczna energia”, a także dziennikarze, m.in.: Małgorzata Wiśniewska (TVP 2), Paweł Walewski („Polityka”), Beata Prasałek („Poradnik Domowy”), Marek Nowicki (TVN), Monika Zalewska (Telewizja Polsat), Katarzyna Pinkosz („Mamo, to ja”), Artur Wolski (Polskie Radio) i Dorota Romanowska („Newsweek”).

Pani Krystyna Zaleska, która do roku 2020 przez ponad 25 lat kierowała Specjalistycznym Szpitalem Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, została nagrodzona Złotym OTISEM w kategorii "Dorobek życia w organizacji pracy szpitali". Doceniono jej wieloletni wkład w rozbudowę ponad 100-letniej toruńskiej lecznicy, w tym powstanie nowych oddziałów, skuteczne pozyskiwanie i wykorzystanie funduszy unijnych oraz promowanie nowoczesnej diagnostyki, w tym zakup robota chirurgicznego Da Vinci.

- W tym roku do tradycyjnych wyróżnień za dorobek życia w medycynie dodaliśmy diagnostykę laboratoryjną, organizację szpitali i tworzenie mediów medycznychmówi Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody Zaufania Złoty OTIS. - Tymi nagrodami dziękujemy ludziom, którzy nie kreowali jednodniowych fajerwerków, tylko przez całe życie budowali. Dziękujemy im – tu i teraz.

Przeczytaj rozmowę z Krystyną Zaleską na stronie fundatora nagrody

Laureaci Złotych OTISÓW

Laureaci nagrody Złoty OTIS 2022

statuetka nagrody Otis

Warto dodać, że Instytut Zaufania Złoty OTIS jest również inicjatorem i organizatorem  charytatywnych zbiórek medycznych oraz społecznych akcji badań profilaktycznych m.in. „Uwaga nerki!”, „Nie mam HCV!” oraz polsko-ukraińskiej akcji „Cukrzyca. Wygrajmy razem!”. Z bezpłatnych badań skorzystało łącznie ponad 20 tys. osób.

Najczęściej czytane aktualności

 • Pamiątkowe zdjęcie prezydenta i radnego z Tralalińskimi
  Miasto
  Urząd odwiedziły 25 maja 2022 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 przy ul. Dekerta w Toruniu.
 • Na zdjęciu mężczyzna ubrany niebieską kurtkę siedzi wewnątrz samochodu podczas jazdy
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Wyjazd obywatela Ukrainy z Polski na okres powyżej 1 miesiąca pozbawia go prawa do legalnego pobytu, a tym samym prawa do świadczeń - wynika z zapisów specustawy z dnia 12 marca 2022 r.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes toruńskiego oddziału WOPR Wojciech Lewko
  Miasto
  Prezydent Torunia odznaczony brązowym medalem Za zasługi dla WOPR. Odznaczenie otrzymał 24 maja 2022 r. z rąk prezesa toruńskiego oddziału WOPR.
 • Chłopiec na rowerze jedzie przez Park Miejski.
  Miasto, Sport
  Przez cały czerwiec trwać będzie rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022. Oprócz Torunia bierze w niej udział ponad 50 miast.
 • Pomarańczowy plakat wyścigów rowerkowych 2022
  Sport
  Zakończył się nabór dzieci do udziału w sobotnich wyścigach rowerkowych na Motoarenie. We wszystkich grupach osiągnięto już limity uczestników. Zapraszamy 28 maja do kibicowania!
 • Na zdjęciu widok na las i przestrzeń zabudowaną z lotu ptaka
  Eko, Miasto
  W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców Urząd Miasta Torunia proponuje kompromis i wpisuje w miejski plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego pomiędzy Szosą Chełmińską, ul. Storczykową i ul. Ugory pełną ochronę obszarów leśnych. Założenia planu przedstawiono podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Torunia Michała...
 • Na kilka dni przed przypadającym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego 40 pracowników Urzędu Miasta Torunia odebrało z rąk prezydenta akty nadania awansu zawodowego.
 • W poniedziałek 30 maja 2022 r. w Toruniu odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Kazimierza Bryndala i jego małżonki Eleonory Sobieckiej-Bryndal.
 • Toruń wymieniony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wśród polskich miast najbardziej zasłużonych dla pomocy obywatelom Ukrainy.
 • Budowa nowej linii tramwajowej wkracza na kolejny etap. Prace prowadzone są m.in. w samym centrum Torunia – na pl. NOT. Dzieje się także na pozostałych odcinkach.
 • Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła...
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książce „Kosmos i życie". Wydarzenie zaplanowano 2 czerwca 2022 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji.
 • Młodzieżowy Dom Kultury i OPP Dom Harcerza rozpoczęły nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w roku szkolnym 2022/2023.
 • O tym, że warto odwiedzić Toruń, można przeczytać w gazetach – w ostatnich miesiącach na łamach prasy pojawiły się artykuły zapraszające do naszego miasta.