Złote Gody w Ratuszu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Złote Gody w Ratuszu

Miasto
Data publikacji: 27 stycznia 2023
Autor: Marcin Pryka

Dziewięć par małżeńskich odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia wręczył prezydent Torunia Michał Zaleski na uroczystości, która odbyła się 27 stycznia 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim.

Włodarz miasta złożył najserdeczniejsze życzenia szacownym Jubilatom. Wręczył także medale, listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. - Wielce czcigodni Małżonkowie, obchodzący Złote Gody, zaczynacie piękno kolejnej części swojego wspólnego życia. Za Wami 50 lat miłości, odpowiedzialności, przyjaźni, pomagania sobie w chwilach trudnych i wspólnego radowania się z tego, co piękne i wartościowe. Gratuluję tych wspólnych lat każdej z obecnych par małżeńskich. Jesteście Państwo rodzinami toruńskimi. Znaczenie rodzin w życiu każdej społeczności jest bardzo ważne, także dla naszego miasta Torunia. To wielowiekowe miasto. Miasto, które z dumą w tym roku mówi o swoim wielkim przodku, Mikołaju Koperniku i obchodzi 550. rocznicę Jego urodzin. Te wielkie i zasłużone dla miasta postaci wplatają się w Państwa osobowości, doświadczenia, w to co Państwo robiliście w życiu, działając tu i pracując. Pary małżeńskie, które Państwo tworzycie niech będą takim radosnym potwierdzeniem znaczenia rodzin w życiu naszego miasta. W swoim życiu przebywaliście i żyliście w różnych miejscach, ale kiedy ktoś trafia do Torunia, mówimy wtedy, że jest nasz. Chciałbym złożyć życzenia wszystkiego, co dobre, a więc przede wszystkim niech kolejne lata upływają w zdrowiu w obecności kochających osób, w poczuciu bezpieczeństwa i w pokoju. Jakże to ważne w tych obecnych czasach - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Medale otrzymali małżonkowie, którzy przeżyli wspólnie 50 i więcej lat:

STANISŁAWA I KAZIMIERZ KRAUZE, 50-LECIE

DANUTA I WALDEMAR LISIECCY, 50-LECIE

BOGUSŁAWA I ZBYSZEK OSIŃSCY, 50-LECIE

URSZULA I LESZEK POLAKOWIE, 50-LECIE

JANINA I EDMUND ROGALSCY, 50-LECIE

JADWIGA I ALOJZY RYBACCY, 50-LECIE

DANUTA I STANISŁAW TRACZYKOWSCY, 51-LECIE

JANINA I STANISŁAW WASZKOWSCY, 50-LECIE

JANINA I JAN ZAWADZCY, 50-LECIE

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie są przyznawane po osiągnięciu wymaganego stażu 50 lat na wniosek zainteresowanych lub ich rodzin, złożony w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wówczas uruchamiana jest kilkumiesięczna procedura przyznania odznaczeń państwowych. Medale nadaje Prezydent RP, a przekazuje jubilatom przedstawiciel samorządu terytorialnego właściwego dla miejsca ich zamieszkania.

Zdj. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  CUK Anioły Toruń pokonując Trefl Gdańsk II 3:0 w setach: 25:17, 25:23, 25:15 odniosły siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie. Zdj. Sławomir Kowalski
 • Na zdjęciu: żółte kwiaty żonkile, w tle Ratusz Staromiejski
  Miasto
  Przyszła wiosna - pora na rowery! Już w ten weekend startuje pierwsza w 2023 roku Rowerowa Masa Krytyczna. Na Zamku Krzyżackim zaś odbędą się również wiosenne warsztaty robienia świeczek i kosmetyków - będzie można się poczuć jak średniowieczni alchemicy. A do tego, jak co roku wiosną, rozpoczynają się Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA. A o...
 • Nagrody wręczył laureatom Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.
  Miasto
  Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był „Toruń w okresie dwudziestolecia międzywojennego”. - Toruń w tamtych latach pełnił rolę stolicy województwa pomorskiego, wówczas jednego z większych województw Rzeczypospolitej i był bardzo dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem miejskim. Warto pamiętać o takich fragmentach życia XX-lecia...
 • Na zdjęciu: prezydent Michał zAleski, Margit Jungmann, Wacław i Sławomir Krankowscy trzymają tabliczkę z napisem 9. Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej Atletyce Masters
  Miasto, Sport
  25 marca 2023 r. rozpoczynają się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia tej rangi jest Toruń i hala widowiskowo-sportowa Arena.
 • Zdjęcie przedstawia Wydział Spraw Administracyjnych UMT, który mieści się przy ul. Batorego 38/40
  Miasto
  Ważna informacja dla osób, które z końcem marca chcą złożyć wniosek o dowód osobisty lub są obywatelami Ukrainy, którzy chcą uzyskać numer PESEL. 31 marca 2023 roku nastąpi przerwa w obsłudze, która jest spowodowana zmianą oprogramowania.
 • SP nr 23 świętowała swoje 60-lecie
  Miasto
  Były występy artystyczne, wspomnienia, podziękowania i życzenia. 24 marca 2023 roku w Centrum Kultury Dwór Artusa odbyła się gala z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu. W uroczystości wziął udział prezydent Michał Zaleski, jego zastępca Adrian Mól, Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu...
 • Działkowcy, wędkarze i ekolodzy zachęcają do włączenia się w akcję sprzątania brzegu Wisły – w sobotę 25 marca 2023 r.
 • Przy ul. Kociewskiej ze względów bezpieczeństwa usunięto osiem drzew gatunku topola mieszaniec gatunków nierodzimych.
 • 25 marca 2023 r. rozpoczynają się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia tej rangi jest Toruń i hala widowiskowo-sportowa Arena.
 • Rozliczając podatek dochodowy za 2022 r. pamiętajmy o przekazaniu 1,5% dla jednej z toruńskich organizacji pozarządowych!
 • W nocy z 25 na 26 marca 2023 roku zmieniamy czas. Przestawienie zegarów z czasu zimowego na letni spowoduje tymczasowe utrudnienia w korzystaniu z komunikacji miejskiej w Toruniu.
 • W przyszłym tygodniu ruszy wypłata dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Pierwsze trzynastki otrzymają osoby, których wypłata świadczenia podstawowego wypada na 1 kwietnia. - Seniorzy, których termin płatności emerytury czy renty przypada na sobotę, 1 kwietnia, otrzymają trzynastą emeryturę wcześniej. Świadczenia...
 • W tym celu radni przyjęli coroczny Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Toruniu na rok 2023.
 • Z roku na rok miasto otrzymuje coraz większe środki z myślą o osobach niepełnosprawnych.