Złota Gabriela | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Złota Gabriela

Miasto, Sport
Data publikacji: 16 marca 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: Gabriela Wrzeszcz i Tymoteusz Chybiński z klubu Centuria Toruń z flagą Torunia

Zawodniczka klubu Centuria Toruń, Gabriela Wrzeszcz, zdobyła złoty medal kadetek podczas Pucharu Świata w Taekwondo Olimpijskim w Eindhoven.

12 marca 2023 w holenderskim Eindhoven odbył się Puchar Świata w Taekwondo Olimpijskim, który zgromadził ponad 1000 zawodników różnych kategorii wiekowych. Centuria Toruń pojechała na Dutch Open z dwójką juniorów młodszych/kadetów.

Gabriela Wrzeszcz już na ostatnim Pucharze Świata była blisko strefy medalowej, przegrywając w ostatnich sekundach przez brak koncentracji, więc cały czas owa strefa była głównym celem do osiągnięcia w Holandii. Tymczasem zawodniczka udowodniła, że zawsze walczy o zwycięstwo, wchodząc do strefy medalowej, przechodząc przez półfinał i pewnie zwyciężając w finale. Nieraz potrzebna była trzecia, decydująca runda by wyłonić zwyciężczynię. Ostatecznie po czterech walkach (kolejno z Hiszpanką, Szwedką oraz dwoma Francuzkami) torunianka sięgnęła po złoty medal kadetek w kategorii -41 kg, co jest jednym z największych sukcesów toruńskiej Centurii w historii.

Bardzo dobre zawody miał również Tymoteusz Chybiński, który pokonał dwóch przeciwników w kategorii -37 kg (Brytyjczyka oraz Niemca). W trzeciej walce spotkał się z wyższym o głowę Palestyńczykiem, który wcześniej występował w wyższej kategorii wagowej. Tą walkę  przegrał w rundach 0:2, tuż przed strefą medalową, ostatecznie zajmując V miejsce. Kolejne zawody już 19 marca 2023 r. w Belgii.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

Informacja i zdjęcie: Centuria Toruń

Kliknij, aby powiększyć

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  CUK Anioły Toruń pokonując Trefl Gdańsk II 3:0 w setach: 25:17, 25:23, 25:15 odniosły siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie. Zdj. Sławomir Kowalski
 • Na zdjęciu: żółte kwiaty żonkile, w tle Ratusz Staromiejski
  Miasto
  Przyszła wiosna - pora na rowery! Już w ten weekend startuje pierwsza w 2023 roku Rowerowa Masa Krytyczna. Na Zamku Krzyżackim zaś odbędą się również wiosenne warsztaty robienia świeczek i kosmetyków - będzie można się poczuć jak średniowieczni alchemicy. A do tego, jak co roku wiosną, rozpoczynają się Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA. A o...
 • Nagrody wręczył laureatom Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.
  Miasto
  Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był „Toruń w okresie dwudziestolecia międzywojennego”. - Toruń w tamtych latach pełnił rolę stolicy województwa pomorskiego, wówczas jednego z większych województw Rzeczypospolitej i był bardzo dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem miejskim. Warto pamiętać o takich fragmentach życia XX-lecia...
 • Na zdjęciu: prezydent Michał zAleski, Margit Jungmann, Wacław i Sławomir Krankowscy trzymają tabliczkę z napisem 9. Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej Atletyce Masters
  Miasto, Sport
  25 marca 2023 r. rozpoczynają się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia tej rangi jest Toruń i hala widowiskowo-sportowa Arena.
 • Zdjęcie przedstawia Wydział Spraw Administracyjnych UMT, który mieści się przy ul. Batorego 38/40
  Miasto
  Ważna informacja dla osób, które z końcem marca chcą złożyć wniosek o dowód osobisty lub są obywatelami Ukrainy, którzy chcą uzyskać numer PESEL. 31 marca 2023 roku nastąpi przerwa w obsłudze, która jest spowodowana zmianą oprogramowania.
 • SP nr 23 świętowała swoje 60-lecie
  Miasto
  Były występy artystyczne, wspomnienia, podziękowania i życzenia. 24 marca 2023 roku w Centrum Kultury Dwór Artusa odbyła się gala z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu. W uroczystości wziął udział prezydent Michał Zaleski, jego zastępca Adrian Mól, Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu...
 • Działkowcy, wędkarze i ekolodzy zachęcają do włączenia się w akcję sprzątania brzegu Wisły – w sobotę 25 marca 2023 r.
 • Przy ul. Kociewskiej ze względów bezpieczeństwa usunięto osiem drzew gatunku topola mieszaniec gatunków nierodzimych.
 • 25 marca 2023 r. rozpoczynają się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia tej rangi jest Toruń i hala widowiskowo-sportowa Arena.
 • Rozliczając podatek dochodowy za 2022 r. pamiętajmy o przekazaniu 1,5% dla jednej z toruńskich organizacji pozarządowych!
 • W nocy z 25 na 26 marca 2023 roku zmieniamy czas. Przestawienie zegarów z czasu zimowego na letni spowoduje tymczasowe utrudnienia w korzystaniu z komunikacji miejskiej w Toruniu.
 • W przyszłym tygodniu ruszy wypłata dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Pierwsze trzynastki otrzymają osoby, których wypłata świadczenia podstawowego wypada na 1 kwietnia. - Seniorzy, których termin płatności emerytury czy renty przypada na sobotę, 1 kwietnia, otrzymają trzynastą emeryturę wcześniej. Świadczenia...
 • W tym celu radni przyjęli coroczny Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Toruniu na rok 2023.
 • Z roku na rok miasto otrzymuje coraz większe środki z myślą o osobach niepełnosprawnych.