Zimowy Toruń w obiektywie | www.torun.pl

Zimowy Toruń w obiektywie

Miasto
Data publikacji: 18 lutego 2021
Autor: Małgorzata Litwin
Widok na zimową toruńską starówkę z lotu ptaka, fot. Sławomir Kowalski

Po bezśnieżnym grudniu 2020 początek nowego, 2021 roku przyniósł w Toruniu obfite opady śniegu.

Takiej zimy nie było w Toruniu od ponad dekady. Obfite opady śniegu w pierwszych dniach stycznia 2021 r. pozwoliły nacieszyć się zimową aurą dzieciom, które tuż po Nowym Roku w jednym terminie rozpoczęły, zgodnie z decyzją rządu, ferie szkolne w całym kraju. Przy niskich temperaturach śnieżna pokrywa utrzymywała się niemal bez przerwy przez kilka tygodni.

W pierwszej połowie lutego, po kilku dniach 15-stopniowych mrozów, miasto wystawiło na ulice Torunia tradycyjne koksowniki, które ogrzewały pasażerów komunikacji miejskiej. Kolejny ostry atak zimy nastąpił 17 lutego 2021 r. – gęsty śnieg padał tego dnia od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia. Miejscami pokrywa śnieżna urosła nawet o 10-15 cm. Służby miejskie przez cały dzień zajmowały się usuwaniem gromadzących się na drogach zasp oraz uszorstnianiem ulic i chodników za pomocą piasku i soli.

Śnieg, w dodatku mokry i marznący, jest prognozowany jeszcze na piątek 19 lutego 2021 r. Ostatnie dni miesiąca mają natomiast przynieść ocieplenie, dlatego warto skorzystać z pięknej zimowej aury i wybrać się na spacer w malownicze zakątki zimowego Torunia, które wyjątkowo pięknie prezentują się w śnieżnej okrywie.

Zimowy Toruń z drona, 4 stycznia 2021 r., fot. Sławomir Kowalski

W galerii poniżej akcja zima na zdjęciach Adama Zakrzewskiego, 8 lutego 2021 r.

Zimowe pejzaże w obiektywie Wojciecha Szabelskiego, 7 stycznia 2021 r.

Styczniowa starówka w blasku świątecznej iluminacji, 16 stycznia 2021 r., fot. Sławomir Kowalski

Zima zawitała do Torunia, 4 stycznia 2021 r. fot. Sławomir Kowalski

Duże opady śniegu w Toruniu, 21 stycznia 2021 r., fot. Natalia Przytarska, Małgorzata Litwin, Filip Tomasik

Wieczorny spacer po zimowym Toruniu, 17 lutego 2021 r., fot. Adam Zakrzewski

Lutowa śnieżyca w Toruniu, 17 lutego 2021 r., fot. Małgorzata Litwin

Rubinkowo w zimowej szacie, 7 stycznia 2021 r., fot. Sławomir Kowalski

Zimowe widoki Torunia w obiektywie Lecha Kamińskiego, 18 lutego 2021 r.

Zima na Bydgoskim Przedmieściu, 18 lutego 2021 r., fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski składający kwiaty na grobie prof. Domasłowskiego
  Miasto
  27 lutego 2021 roku na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego odbył się pogrzeb zmarłego 19 lutego prof. Wiesława Domasłowskiego i jego żony Wacławy Szmidel-Domasłowskiej. W uroczystościach wziął udział prezydent Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: węzeł przesiadkowy przy al. św. Jana Pawła II
  Inwestycje, Miasto, MZK
  W sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 oddano do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie mogą zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej. Zintegrowany węzeł przesiadkowy ma przejąć funkcję wszystkich dotychczasowych przystanków komunikacji miejskiej w...
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 73 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły, w tym jedna nie miała żadnych chorób współistniejących z zakażeniem.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski mówi, obok niego siedzi komendant KMP Maciej Lewandowski.
  Miasto
  Miasto, jak co roku, przeznacza środki finansowe wspierające zakup nowych samochodów dla policji i zrealizowanie dodatkowych patroli.
 • Przechodnie w maskach na Rynku Staromiejskim w Toruniu, fot. Sławomir Kowalski
  Koronawirus, Miasto
  Od 1 marca 2021 r. mogą wznowić działanie niektóre placówki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w województwie kujawsko-pomorskim.
 • Na zdjęciu panorama miasta Torunia nocą, napis zainwestuj w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Miasto Toruń przygotowało w tym roku bogatą ofertę nieruchomości inwestycyjnych. Duże tereny inwestycyjne, działki dla małych i średnich przedsiębiorstw, nieruchomości pod usługi. Pomimo pandemii nie słabnie zainteresowanie miejskimi terenami dla biznesu. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje przegląd tegorocznych ofert inwestycyjnych.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – tyle samo, co dnia poprzedniego. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.
 • Dziesięć ekip i specjalnie uruchomiony numer telefonu dla mieszkańców. Toruńscy drogowcy rozpoczęli naprawę dróg po zimie.
 • Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu. Oferty można składać do 31 marca 2021 r.
 • Warsztaty, pokazy, prezentacje i wykłady w wersji online - to główne punkty programu tegorocznej edycji "Tygodnia Mózgu". Wydarzenie odbędzie się od 15 do 19 marca.
 • 6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.
 • Przypominamy, że już w sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 zostanie oddany do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie będą mogli zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej.
 • W toruńskim kościele Wniebowzięcia NMP - diecezjalnym sanktuarium bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego 23 lutego 2021 r. odbyły się uroczystości z okazji 76. rocznicy śmierci toruńskiego kapłana, harcerza i męczennika.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.