Zielone kreacje Torunia - nagrody | www.torun.pl

Zielone kreacje Torunia - nagrody

Eko, Kultura
Data publikacji: 30 lipca 2021
Autor: Magdalena Kujawa
Zdjęcie z I nagrodą

Znamy laureatów konkursu fotograficznego "Zielone kreacje Torunia". Ogłoszony przez Prezydenta Miasta Torunia konkurs zwraca uwagę na urokliwe zakątki toruńskiej zieleni.

Konkurs skierowany był do mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego, którzy pracują lub uczą się w Toruniu. Do wygrania były atrakcyjne nagrody rzeczowe: rower miejski, hulajnoga i rolki fitness. Do 30 czerwca 2021 roku nadesłano 112 zdjęć 36 autorów. Ukazują one najpiękniejsze miejsca Torunia, w których natura jest nieodłącznym elementem miejskiego organizmu. Wśród nadesłanych pojawiły się zdjęcia, które promują nasze miasto i jego piękną architekturę zatopioną w zieleni, najpiękniejsze toruńskie parki i skwery, a także fotografie prezentujące toruńskie okazy przyrodnicze i miejsca wyjątkowe ze względu na swój nietypowy charakter i nieprzeciętne walory estetyczne.

Celem konkursu było:

 • zaprezentowanie walorów przyrodniczych, krajobrazowych oraz cennych okazów przyrodniczych na terenie Torunia,
 • pobudzenie do samodzielnego odkrywania walorów krajobrazu, piękna przyrody i promocji miasta,
 • aktywizacja do samodzielnego odkrywania walorów krajobrazu Torunia, piękna przyrody, promocja miasta,
 • podniesienie świadomości mieszkańców na temat przyrody na terenie miasta,
 • zdobywanie umiejętności obserwacji przyrody i wyrabianie wrażliwości na piękno natury.

Zwycięzcy nagród głównych (I, II i III miejsce) oraz osoby wyróżnione w konkursie fotograficznym zostaną powiadomieni o wynikach konkursu oraz wręczeniu nagród telefonicznie lub drogą mailową.

Poniżej zwycięskie fotografie:

Nagrody główne:

I nagroda

I miejsce: Marek Rauchfleisz przedstawiciel ustawowy/opiekun prawny Martyna Rauchfleisz

II nagroda

II miejsce: Sławomir Burnat

III nagroda

III miejsce: Zuzanna Kubacka przedstawiciel ustawowy/opiekun prawny Grażyna Kubacka

Wyróżnienia:

I wyróżnienie

I wyróżnienie: Piotr Skonieczka

II wyróżnienie

II wyróżnienie: Filip Kamiński przedstawiciel ustawowy/opiekun prawny Sebastian Kamiński

III wyróżnienie

III wyróżnienie: Beata Turowska

IV wyróżnienie

IV wyróżnienie: Magdalena Wendt

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Aleksander Perka trzyma dwie grafiki
  Miasto, Sport
  Zwycięstwem 99:85 zakończył się pierwszy mecz Twardych Pierników z GTK Gliwice u siebie w sezonie 2021/22. Wydarzenie było także okazją do uroczystego pożegnania z zespołem kapitana Aleksandra Perki.
 • Na zdjęciu zastępca prezydenta Paweł Gulewski, marszałek Piotr Całbecki oraz dyrektor MOPR Rafał Walter
  Miasto
  Razem możemy więcej! – to gminny projekt, którego celem jest powrót do aktywnego funkcjonowania społecznego osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Zostanie on zrealizowany dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. 24 września 2021 r. umowę o dofinansowanie z rąk marszałka Piotra Całbeckiego...
 • seniorka idąca ulicą
  Miasto
  Miejska Przychodnia Specjalistyczna wraz z Gminą Miasta Toruń zaprasza do wzięcia udziału w programie szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65. roku życia. Zapisy ruszają w poniedziałek, 27 września 2021 r.
 • dr Michał Targowski, dr Marian Ptaszyk, prezydent Michał Zaleski
  Kultura, Miasto
  250. rocznica urodzin Samuela Bogumiła Lindego, wybitnego torunianina i twórcy pierwszego słownika języka polskiego, stała się okazją do zorganizowania wystawy i sesji popularnonaukowej. Podczas sesji 24 września 2021 r. w Ratuszu Staromiejskim prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył Medal Thorunium dr. Marianowi Ptaszykowi, wybitnemu znawcy...
 • Zdjęcie z festiwalu Skyway w 2018 r.
  Kultura, Miasto
  Podczas 34. Sesji Rady Miasta Torunia 30 września 2021 r. radni poddadzą pod głosowanie projekt uchwały w sprawie połączenia Toruńskiej Agendy Kulturalnej oraz Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki" w Toruniu i utworzenia instytucji kultury o nazwie Toruńska Agenda Kulturalna.
 • Biznes, Kultura, Miasto
  Toruń zajął 2.miejsce w rankingu miast, które w 2020 roku zanotowały największy wzrost wydatków na ochronę zdrowia. Środki zostały przeznaczone na walkę z pandemią koronawirusa.
 • List gratulacyjny i pamiątkową grafikę wraz życzeniami rozwoju dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przekazał Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Paweł Gulewski na ręce Prezesa PSSE Przemysława Sztandery
 • Wychowankowie działającego przy toruńskim Młodzieżowym Domu Kultury Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń” Maria Sudzińska i Marcin Hammerling odnoszą ogólnopolskie sukcesy. Z XX Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich wrócili właśnie z brązowym medalem.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega seniorów przed fałszywymi telefonami w sprawie czternastej emerytury. Oszuści w ten sposób wyłudzają dane.
 • Spółka GAZ System informuje mieszkańców gmin Lubicz i Wielka Nieszawka oraz miasta Toruń o konsultacjach społecznych dotyczących budowy gazociągu Gustorzyn - Gardeja.
 • 30 września 2021 r. podczas 34. sesji Rady Miasta Torunia rozpatrywane będą uchwały dot. określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz środków transportowych.
 • Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położnych przy ul. Grudziądzkiej i ul. Celniczej, w rejonie Centralnego Cmentarza Komunalnego w Toruniu, będzie przedmiotem debaty Rady Miasta Torunia na sesji 30 września 2021 r.
 • Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, nowy festiwal muzyki elektronicznej FAMA, projekcje filmów dla najmłodszych w ramach Kino Dzieci, a dla miłośników sportu m.in. pierwszy w tym sezonie mecz Twardych Pierników we własnej hali – to tylko przykłady weekendowych atrakcji Torunia. Ostatni weekend września nie pozwoli nam pogrążyć się w jesiennej nostalgii.
 • Czy gminy Toruń i Lubicz porozumieją się co do budowy drogi leżącej na ich granicy – o tym zadecydują toruńscy radni na sesji 30 września 2021 r.