Zbiórka darów #bizneswtoruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zbiórka darów #bizneswtoruniu

Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 05 grudnia 2022
Autor: Paula Gałązka
Zbiórka darów #bizneswtoruniu

Do najbliższego piątku 16 grudnia 2022 r. trwa miejska zbiórka darów dla walczącego z agresorem Narodu Ukraińskiego. Na apel o wsparcie obywateli Ukrainy odpowiedziało już  kilkanaście toruńskich firm. Cały czas można pomoc w przetrwania zimy na Ukrainie.

Apel do toruńskich przedsiębiorców o wsparcie obywateli Ukrainy i pomoc w przetrwaniu zimy wystosował Zbigniew Fiderewicz, zastępca prezydenta Miasta Torunia. 

Szanowni przedsiębiorcy,

Toruń, torunianie, instytucje miejskie i toruńscy przedsiębiorcy mają wielkie serca. Pokazaliśmy to już nie jeden raz. Dlatego też licząc na Państwa dobroczynność zwracam się do Was – toruńskich przedsiębiorców, po raz kolejny z prośbą o wsparcie miejskich działań, które bez Państwa pomocy trudno będzie zrealizować.

Zbliżamy się do końca bieżącego roku, kolejnego trudnego roku, spowodowanego różnorodnymi czynnikami geopolitycznymi na całym świecie, które dotykają każdego z nas, tak zawodowo, jak i prywatnie. Dlatego tak ważna jest współpraca i wspólne niesienie dobra. Nadszedł zimowy czas, który dla naszych sąsiadów – Narodu Ukrainy będzie wyjątkowo trudny. Trwa bestialski atak wrogiego państwa na terytorium i ludność Ukrainy.

Z bólem obserwujemy eskalację działań militarnych, wymierzonych w zwykłych ludzi,  ich miasta, wsie i domy. Bohaterskie wojsko Ukrainy, przy wsparciu płynącym z całego świata, z dużymi sukcesami odpiera ataki wroga i wyzwala kolejne miejscowości. Dla ludności wyzwolonych terenów, dla Ukrainek i Ukraińców przebywających na terenach okupowanych, dla mieszkanek i mieszkańców naszego partnerskiego miasta Łucka, dla żołnierzy,
a także uchodźców przebywających w Polsce nadal potrzebna jest braterska solidarność i pomoc.

Dlatego też zwracam się do Państwa – przedstawicieli toruńskiego biznesu, o wsparcie naszej rzeczowej zbiórki darów, które przekażemy do Ukrainy oraz dystrybuować będziemy wśród najbardziej potrzebujących uchodźców przebywających w naszym mieście.

LISTA NAJPOTRZEBNIEJSZYCH  RZECZY :

 • ciepłe ubrania: bielizna termoaktywna, odzież polarowa, kombinezony, kurtki przeciwdeszczowe, ciepłe skarpety, bielizna (dla osób dorosłych i dzieci), buty zimowe, buty gumowe, czapki, rękawiczki, kominiarki, wkładki termiczne do butów;
 • środki higieny osobistej: podpaski, wkładki higieniczne, mydło, prześcieradła jednorazowe (folia termoizolacyjna), pieluchy, pampersy, chusteczki mokre, tabletki do odkażania wody, środki do prania, papier toaletowy;
 • leki bez recepty: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwgrzybicze, przeciwalergiczne, przeciwwirusowe, przeciw oparzeniom, gojące rany, furacylina, jod, leki na ciśnienie i serce, krople do nosa, witaminy, tabletki na ból gardła, syropy na kaszel;
 • artykuły spożywcze: gotowe potrawy – konserwy w puszkach, woda, cukier, słodycze, herbata, kawa;    
 • urządzenia elektryczne: wszelkiego rodzaju urządzenia dające światło i ciepło, powerbanki, baterie, generatory prądu, czołówki, zapałki, latarki, zapalniczki, świeczki, palniki turystyczne, kuchenki gazowe turystyczne z  nabojami;
 • termosy, naczynia metalowe lub papierowe;    
 • śpiwory zimowe, karimaty (ciemny kolor);       
 • worki tkane 50 l (w każdej ilości);
 • zestaw narzędzi, zestaw kół zębatych - sześciokątnych, obcęgi, dziobaki, zestaw pierścieni osadczych, łopaty, siekiery, folia szklarniowa;
 • materiał do szycia plecaków.

 

WAŻNE:

Dary przedsiębiorcy mogą dostarczać do 16.12.2022 do magazynu przy ul. Grudziądzkiej 151 w Toruniu - po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel. 512 073 115  lub 56 650 85 65 wew. 112 w godz. 7:30-15:30. Koordynatorem zbiórki rzeczowej jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu.

Mieszkańcy są proszeni o przynoszenie darów do punktów w następujących lokalizacjach - przejdź do spisu punktów.

KONTAKT:

Przemysław Woltman

tel. 512 073 115  lub 56 650 85 65 wew. 112

 e-mail: p.woltman@mopr.torun

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi w otoczeniu kobiet i mężczyzn - przewodników
  Miasto
  W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Na zdjęciu: Zielony traktor z biało-czerwoną flagą
  Drogi, Miasto
  22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • Miasto
  Dyplomaci z kilku państw afrykańskich oraz ludzie biznesu, nauki i kultury zjechali do Torunia na I Międzynarodowy Kongres Afrykanistyczny. Wydarzenie w Urzędzie Marszałkowskim zorganizowały wspólnie Katedra Systemów Politycznych Wydziału Politologii i Nauk o Bezpieczeństwie UMK oraz Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich. Kongres trwa od 21 do...
 • Na zdjęciu: prezydent przemawia do biznesmenów
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Na zdjęciu: znak drogowy - rondo, w tle widać maszyny rolnicze
  20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Miasto
  Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.
 • 22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • W związku ze spływem wód opadowych, w zlewni rzeki Drwęcy, przewiduje się wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.
 • W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Na I Kongres Afrykanistyczny w Toruniu przyjadą dyplomaci z kilku państw afrykańskich oraz ludzie biznesu, nauki i kultury. Na wydarzenie zapraszają Katedra Systemów Politycznych Wydziału Politologii i Nauk o Bezpieczeństwie UMK oraz Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich. Kongres potrwa od 21 do 23 lutego 2024 roku.
 • W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń.
 • 20 lutego 2024 r. na Lodowisku Tor-Tor odbyła się inauguracja hokejowych Mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2023/2024.
 • We wtorek 20 lutego 2024 r. prezydent Michał Zaleski wraz z urzędnikami spotkał się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Bażyńskich 30/36 z mieszkańcami Okręgu Jakubskie-Mokre. Było to dziewiąte z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • 8 marca 2024 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na wyjątkowy wieczór z okazji Dnia Kobiet.