Zawody Mastersów w Toruniu - będą utrudnienia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zawody Mastersów w Toruniu - będą utrudnienia

Drogi, Miasto, Sport
Data publikacji: 27 marca 2023
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko
Zawody Mastersów w Toruniu - będą utrudnienia

Od minionej soboty (25 marca) w Toruniu trwają 9. Halowe Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters Toruń 2023. W tym tygodniu odbędzie się kilka imprez towarzyszących na świeżym powietrzu. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń. Będzie to pomocne, przy planowaniu drogi do szkoły czy pracy, ponieważ w czasie imprez będą występowały ograniczenia w ruchu.

29 marca (środa) Bieg na dystansie 10 km w ramach IX Halowych Mistrzostw Świata

początek imprezy: 9.00

zakończenie: 14.00

trasa: start ul. Bema Arena Toruń w kierunku ul. Szosa Chełmińska na wschodnią jezdnię, lewym pasem ruch, pomiędzy ulicami Warzywną a ul. Bartniczą nawrót i dalej drogą rowerową w kierunku Torunia. Na ul. Pawiej uczestnicy wbiegną na zachodnią jezdnię ul. Szosa Chełmińska

31 marca (piątek) Chód sportowy 10 km w ramach IX Halowych Mistrzostw Świata - zamknięta będzie północna nitka ul. Bema od TOR-TORU do ronda Hoffmanna

początek imprezy: 8.30

zakończenie: 17.25

trasa: start ze stadion przy ul. Bema, drogą rowerową w kierunku placu Hoffmanna, północną jezdnią ul. Bema w kierunku stadionu. Uczestnicy chodu wykonają 6 okrążeń.

1 kwietnia (sobota) Półmaraton w ramach IX Halowych Mistrzostw Świata

początek imprezy: 9.00

zakończenie: 14.00

trasa: start ul. Bema Arena Toruń w kierunku ul. Szosa Chełmińska na wschodnią jezdnię, lewym pasem ruch do granic administracyjnych miasta, a następnie drogą wojewódzką nr 553 do skrzyżowania (Świerczynki-Kowróz) uczestnicy skręcają w lewo do kościoła w Świerczynkach i wbiegają na drogę rowerowa w kierunku Torunia. Na ul. Pawiej wbiegają na zachodnią jezdnię ul. Szosa Chełmińska na lewy pas. Dalej ul. Szosa Chełmińska do ul. Bema, meta na wysokości Hali Widowiskowej.  

fot. Slawomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dzieci w strojach ludowych tańczą poloneza na boisku szkolnym
  Miasto
  Szkoła Podstawowa nr 1 obchodzi 140-lecie działalności. Uroczystości z tej okazji odbyły się 6 czerwca 2023 r.
 • Rondo przy Niesiołowskiego i Buszczyńskich gotowe
  Drogi, Miasto
  Na miesiąc przed planowanym terminem zakończyła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Niesiołowskiego i Buszczyńskich. Zadanie zostało zrealizowane w ramach "Programu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów".
 • Na zdjęciu: kasztanowiec o imieniu Jeżyk, obok stoi kilkadziesiąt dzieci
  Eko, Miasto
  Kasztanowiec Jeżyk, rosnący przy ul. Łąkowej, znalazł się w finale konkursu Drzewo Roku 2023. Głosowanie trwa do końca czerwca 2023 r.
 • Tak się robi biznes „Made in Toruń” - Calla Flowers
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowało cykl wideo prezentujący wybrane firmy wyróżnione toruńskim znakiem jakości.  „Tak się robi biznes Made in Toruń” ma charakter wizerunkowy. W kolejnym odcinku prezentujemy studio kwiatowe Calla Flowers. - To miejsce o niezwykłym klimacie i oferujące niebanalne kompozycje florystyczne. Wyjątkowe...
 • Miasto, Sport
  Piłkarze toruńskiej Elany już w czwartek 8 czerwca 2023 r. meczem z Pogonią Mogilno mogą przypieczętować awans do trzeciej ligi piłkarskich rozgrywek.
 • Na zdjęciu ulica Kopernika w Toruniu
  Drogi, Miasto
  Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego mogą odbywać się wydarzenia sportowe – każdej kategorii – tak zdecydował zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 • Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami w dn. 20 czerwca 2023 r.
 • W piątek 9 czerwca 2023 r. - po Bożym Ciele - kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 7:00-14:30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
 • W poniedziałek 5 czerwca 2023 r., w 63. rocznicę śmierci gen. Józefa Hallera, przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem Honorowego Obywatela Torunia, dowódcy Frontu Pomorskiego, który w 1920 r. przyniósł miastu niepodległość. Toruński pomnik gen. Hallera znajduje się u wylotu ulicy Piastowskiej, którą 18 stycznia 1920 r....
 • 20 czerwca o godz. 11:00 zostanie przeprowadzony pierwszy przetarg na lokal mieszkalny przy ul. Słowackiego 51. Zgodnie z regulaminem I przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 10 powołana została komisja przetargowa. Przetarg odbędzie się 20 czerwca o godz. 11:00 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu...
 • Wiele atrakcji czekało na najmłodszych podczas Art Pikniku, jaki odbył się z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca 2023 r. na Błoniach Nadwiślańskich.
 • Wspólna wycieczka i piknik w leśnictwie Olek pod hasłem „Toruń na rowery 2023” przyciągnęły setki torunian na jednośladach. Szósta edycja największego rekreacyjnego wydarzenia sezonu rowerowego odbyła się w niedzielę 4 czerwca 2023 r.