Zaproszenie na Welconomy Forum | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zaproszenie na Welconomy Forum

Biznes, Miasto
Data publikacji: 13 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowe tło i napis budżet obywatelski mieszkańców Torunia 2023

Budżet obywatelski w Toruniu na 2023 r.

OKRES SKŁADANIA WNIOSKÓW

od 4 do 31 maja 2022

  

Plakat zapowiadający Welconomy Forum 2022

Trwają przygotowania do 29. edycji Welconomy Forum - jednego z największych kongresów gospodarczych w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w Toruniu w dniach 30-31 maja 2022 r. Partnerem kongresu jest Miasto Toruń i Centrum Wsparcia Biznesu.

Podczas inauguracyjnej sesji w CKK Jordanki pojawi się wielu wybitnych przedstawicieli świata gospodarki, polityki, nauki oraz sektora samorządowego. Forum cieszy się w Polsce uznaną marką jako jedno z najważniejszych i najciekawszych konferencyjnych spotkań okołobiznesowych. Welconomy swoją obecnością zaszczycą w tym roku między innymi Ambasadorowie Ukrainy i Litwy w Polsce. Partnerem zagranicznym tegorocznej edycji konferencji jest Republika Litewska. Kraj ten będą reprezentować zarówno przedstawiciele rządu, ambasady, jak i przedsiębiorcy. Na szczególną uwagę podczas Forum zasługuje dwudniowy blok Agro-Welconomy. Nie zabraknie debat dotyczących Nowego Ładu, inflacji i podatków oraz jakże aktualnego tematu suwerenności energetycznej Polski. Organizatorzy wraz ze swoimi gośćmi będą próbowali odpowiedzieć na pytanie, dokąd zmierzamy. Czy to koniec starego ładu na świecie i początek nowej rzeczywistości?

Podczas Sesji Inaugurującej Welconomy 2022 zostanie wręczona coroczna nagroda im. Profesora Stefana Mellera, przyznawana wyróżniającym się studentom bądź absolwentom wyższych uczelni. Laureat nagrody zostanie wyłoniony przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Warto podkreślić, że udział w części merytorycznej Welconomy jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji pod linkiem: https://welconomy.pl/formularz-rejestracyjny

Przypomnijmy, że w tym roku Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, które jest organizatorem Welconomy Forum, otrzymało znak jakości  „Made in Toruń” przyznawany przez Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego i Centrum Wsparcia Biznesu. Tegoroczne wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Program 29. edycji Welconomy Forum dostępny jest na stronie organizatora: https://welconomy.pl/program

Najczęściej czytane aktualności

 • Pamiątkowe zdjęcie prezydenta i radnego z Tralalińskimi
  Miasto
  Urząd odwiedziły 25 maja 2022 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 przy ul. Dekerta w Toruniu.
 • Na zdjęciu mężczyzna ubrany niebieską kurtkę siedzi wewnątrz samochodu podczas jazdy
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Wyjazd obywatela Ukrainy z Polski na okres powyżej 1 miesiąca pozbawia go prawa do legalnego pobytu, a tym samym prawa do świadczeń - wynika z zapisów specustawy z dnia 12 marca 2022 r.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes toruńskiego oddziału WOPR Wojciech Lewko
  Miasto
  Prezydent Torunia odznaczony brązowym medalem Za zasługi dla WOPR. Odznaczenie otrzymał 24 maja 2022 r. z rąk prezesa toruńskiego oddziału WOPR.
 • Chłopiec na rowerze jedzie przez Park Miejski.
  Miasto, Sport
  Przez cały czerwiec trwać będzie rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022. Oprócz Torunia bierze w niej udział ponad 50 miast.
 • Pomarańczowy plakat wyścigów rowerkowych 2022
  Sport
  Zakończył się nabór dzieci do udziału w sobotnich wyścigach rowerkowych na Motoarenie. We wszystkich grupach osiągnięto już limity uczestników. Zapraszamy 28 maja do kibicowania!
 • Na zdjęciu widok na las i przestrzeń zabudowaną z lotu ptaka
  Eko, Miasto
  W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców Urząd Miasta Torunia proponuje kompromis i wpisuje w miejski plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego pomiędzy Szosą Chełmińską, ul. Storczykową i ul. Ugory pełną ochronę obszarów leśnych. Założenia planu przedstawiono podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Torunia Michała...
 • Na kilka dni przed przypadającym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego 40 pracowników Urzędu Miasta Torunia odebrało z rąk prezydenta akty nadania awansu zawodowego.
 • W poniedziałek 30 maja 2022 r. w Toruniu odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Kazimierza Bryndala i jego małżonki Eleonory Sobieckiej-Bryndal.
 • Toruń wymieniony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wśród polskich miast najbardziej zasłużonych dla pomocy obywatelom Ukrainy.
 • Budowa nowej linii tramwajowej wkracza na kolejny etap. Prace prowadzone są m.in. w samym centrum Torunia – na pl. NOT. Dzieje się także na pozostałych odcinkach.
 • Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła...
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książce „Kosmos i życie". Wydarzenie zaplanowano 2 czerwca 2022 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji.
 • Młodzieżowy Dom Kultury i OPP Dom Harcerza rozpoczęły nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w roku szkolnym 2022/2023.
 • O tym, że warto odwiedzić Toruń, można przeczytać w gazetach – w ostatnich miesiącach na łamach prasy pojawiły się artykuły zapraszające do naszego miasta.