Zapoznaj się z planem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zapoznaj się z planem

Eko, Miasto
Data publikacji: 17 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: widok z drona na tzw. Wrzosowisko - las, nieużytek i zabudowania

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tzw. Wrzosowiska został wyłożony do publicznego wglądu w dn. 17 maja 2022 r.

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dotyczy terenu położonego w rejonie ulic: św. Jana Bosko, Szosa Chełmińska i Ugory w Toruniu, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Dostępny do wglądu będzie od 17 maja do 14 czerwca 2022 r.:

Zgodnie z projektem, teren miejskich gruntów o powierzchni 18 ha zostanie uporządkowany, przy pełnej ochronie znajdujących się tam obszarów leśnych. Oznacza to, że na powierzchni 10 ha zachowany zostanie park leśny. Dodatkowo, dzięki sugestiom mieszkańców i społeczników, powiększona zostanie strefa ochrony konserwatorskiej Fortu VI wraz z występującymi w terenie elementami fortecznymi.

Plan umożliwia także wprowadzenie na obszarach niezagospodarowanych nowej zabudowy z zakresu usług ochrony zdrowia i opiekuńczych, odpowiadając na potrzeby społeczne w tym zakresie. Zakłada się zlokalizowanie tych usług w centralnej części obszaru, na otwartych terenach pomiędzy zabudową przy ul. Storczykowej a terenem parku leśnego.


W dniu 20 maja 2022 r. o godz. 16:00 w siedzibie Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio przy ul. św. Jana Bosko 1 w Toruniu odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami.

Uwagi do planu można także zgłaszać w formie:

 • papierowej na adres: Miejska Pracownia Urbanistyczna w Toruniu, ul. Grudziądzka 126B, 87-100 Toruń;
 • elektronicznej, w tym w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, na adres: mpu@mpu-torun.pl lub za pomocą platformy ePUAP.

W korespondencji należy podać imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania albo siedziby, oznaczenie nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 czerwca 2022 r.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: procesja poprzedzająca mszę św. w intencji miasta
  Miasto
  Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w prezentacji ekologicznej, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • Miasto
  5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: mecz na plaży gotyku
  Miasto, Sport
  13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Plakat - wakacyjne korepetycje dla Ukraińców
  Toruń dla Ukrainy
  Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Na zdjęciu: teczka z herbem Torunia, w której znajduje się decyzja o przyznaniu stypendium
  Miasto
  Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu! Rusza przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Zadanie obejmuje 2-kilometrowy pas nabrzeża Wisły pomiędzy mostem kolejowym a granicami przystani AZS, ograniczony z jednej strony...
 • W związku z rozpoczynającymi się wakacjami szkolnymi, od 27.06. 2022 r. do 31.08.2022 r. komunikacja miejska w Toruniu funkcjonować będzie w dni robocze wg feryjnych rozkładów jazdy.
 • Program imprez "Lato bez nudy" startuje w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 24 czerwca 2022 r. Na dzieci i młodzież w naszym mieście czeka kilkadziesiąt wydarzeń.
 • З 1 липня 2022 року зміняться правила користування громадським транспортом для громадян України. Біженці зможуть їздити в Торуні безкоштовно за умови пред’явлення місячного квитка із символом UKR.
 • Poznaliśmy laureatów 17. edycji plebiscytu Toruńskie Gwiazdy – 23 czerwca 2022 r. na scenie na Rynku Staromiejskim wręczono toruńskie nagrody muzyczne.
 • 2021 był ekonomicznie dobrym rokiem dla budżetu Torunia. Miasto wypracowało nadwyżkę i zmniejszyło zadłużenie. 23 czerwca 2022 r. Rada Miasta udzieliła absolutorium prezydentowi Michałowi Zaleskiemu.
 • W związku z zawodami żużlowymi w piątek 24 czerwca 2022 r. zostaną uruchomione dodatkowe kursy tramwajów linii nr 2 i 5.