Zagrali o Puchar Rzecznika Praw Dziecka | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zagrali o Puchar Rzecznika Praw Dziecka

Miasto, Sport
Data publikacji: 15 listopada 2023
Autor: Marcin Pryka

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 15 listopada 2023 r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Toruniu odbył się halowy turniej piłki nożnej.

W zawodach wzięły udział drużyny SP 14, SP 15 i SP 24 zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców z rocznika 2009 i 2010 (ogółem 60 zawodniczek i zawodników). Łącznie zostało rozegranych 6 meczów na zasadzie „każdy z każdym”, na przemian w kategorii dziewcząt i chłopców.

Organizatorem turnieju był Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. Turniej obserwowali zaproszeni goście: Mikołaj Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka, Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia oraz Adrian Mól – Zastępca Prezydenta Miasta Torunia. Sędzią turnieju był Arkadiusz Wandowicz – koordynator rozgrywek TOPS. Turniej jest wliczany do współzawodnictwa sportowego w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół (Igrzyska Młodzieży Szkolnej).

W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna SP 15, 2. miejsce zajęła SP 14, a 3. pozycję wywalczyła SP 24. Z kolei w kategorii chłopców najlepsi okazali się zawodnicy SP 14, przed SP 24 i SP 15.

Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a drużyny pucharami wręczonymi przez Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka i Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. Dodatkowo uczestnicy turnieju otrzymali pakiet okolicznościowy Gminy Miasta Toruń, który zawierał worek gimnastyczny, bidon, koszulkę „I love Toruń” oraz pierniki.

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Święto boksu w Toruniu
  Miasto, Sport
  W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Wieziemy pasażerom najlepsze życzenia
  Miasto, MZK
  W czapce św. Mikołaja, z brodą i wąsami, z poręczami jak gwiazdkowe cukierki, ozdobiony światełkami, pełen słodkich i nie tylko upominków – jak co roku w Toruniu w Mikołajki rozpoczął kursowanie świąteczny tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Miasto
  15 grudnia 2023 r. mija termin na składanie wniosków o zwolnienie od podatku od nieruchomości na 2024 r. budynków, w których utrzymywany jest zielony dach, ogród wertykalny lub zielona fasada. Obowiązek ten dotyczy również tych podatników, którzy chcą kontynuować w 2024 r. zwolnienie.
 • Na zdjęciu: Wejście do budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Zostało już tylko 7 ostatnich bonów na zasiedlenie przyznawanych w ramach projektu: „Podniesienie aktywności zawodowej klientów publicznych służb zatrudnienia – PUP dla Miasta Torunia (I)”, realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski i inne osoby w czapkach Mikołaja siedzą na scenie, przed nimi dzieci
  Miasto
  Mikołajki w Toruniu rozpoczęła tradycyjna akcja głośnego czytania w Szkole Podstawowej nr 9. W 2023 roku uczniowie tej szkoły wysłuchali „Dzieci Pana Astronoma” Wandy Chotomskiej.
 • Miasto
  Szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu złóż online wniosek o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego lub zaświadczenia o stanie cywilnym. W tej samej formie możesz wnieść na konto Urzędu Miasta Torunia opłatę skarbową za wydanie odpisu lub zaświadczenia.
 • W tym roku minęła setna rocznica urodzin znakomitej sportsmenki Melanii Sinorackiej, pierwszej podgórskiej olimpijki. Z tej okazji we wtorek 5 grudnia 2023 r. na kamienicy przy ul. Poznańskiej 125, w której mieszkała, odsłonięto pamiątkową tablicę.
 • Międzyszkolny Klub Sportów Walki „Pomorzanin” Toruń zaprasza dzieci od 10. roku życia i młodzież na bezpłatne zajęcia sportowe.
 • Po raz siódmy w Zespole Szkół nr 19 zorganizowano Integracyjne Mikołajkowe Spotkanie dla dzieci z niepełnosprawnościami, uczęszczających do toruńskich szkół i przedszkoli.
 • Kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań tematycznych organizowanych przez Radę Działalności Pożytku Publicznego miasta Torunia poświęcone będzie osobom z niepełnosprawnościami.
 • Gmina Miasta Toruń otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania pn. „Promowanie strategii niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w Toruniu”.
 • Do końca 2023 r. można złożyć deklarację i skorzystać ze środków programu "Ciepłe Mieszkanie II" na wymianę ogrzewania.
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu, we współpracy z instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi, realizuje Plan pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym.
 • Fundacja Studio M6 zaprasza 14 grudnia 2023 r. na wydarzenie pt. „Porozmawiajmy o integracji". Ma ono posłużyć dokonaniu diagnozy i próby wypracowania propozycji rozwiązań napotykanych problemów przez organizacje/instytucje pracujące z osobami z doświadczeniem migracji oraz wspólnemu dojściu do mechanizmów integracyjnych, które mogą być...