Zagrali o Puchar Rzecznika Praw Dziecka | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zagrali o Puchar Rzecznika Praw Dziecka

Miasto, Sport
Data publikacji: 15 listopada 2023
Autor: Marcin Pryka

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 15 listopada 2023 r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Toruniu odbył się halowy turniej piłki nożnej.

W zawodach wzięły udział drużyny SP 14, SP 15 i SP 24 zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców z rocznika 2009 i 2010 (ogółem 60 zawodniczek i zawodników). Łącznie zostało rozegranych 6 meczów na zasadzie „każdy z każdym”, na przemian w kategorii dziewcząt i chłopców.

Organizatorem turnieju był Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. Turniej obserwowali zaproszeni goście: Mikołaj Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka, Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia oraz Adrian Mól – Zastępca Prezydenta Miasta Torunia. Sędzią turnieju był Arkadiusz Wandowicz – koordynator rozgrywek TOPS. Turniej jest wliczany do współzawodnictwa sportowego w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół (Igrzyska Młodzieży Szkolnej).

W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna SP 15, 2. miejsce zajęła SP 14, a 3. pozycję wywalczyła SP 24. Z kolei w kategorii chłopców najlepsi okazali się zawodnicy SP 14, przed SP 24 i SP 15.

Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a drużyny pucharami wręczonymi przez Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka i Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. Dodatkowo uczestnicy turnieju otrzymali pakiet okolicznościowy Gminy Miasta Toruń, który zawierał worek gimnastyczny, bidon, koszulkę „I love Toruń” oraz pierniki.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
  Miasto
  JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Na zdjęciu: nowy budynek Książnicy w stanie surowym
  Kultura, Miasto
  W drugim kwartale 2025 roku pierwsi czytelnicy odwiedzą nowe wnętrza Książnicy Kopernikańskiej. Nowoczesny wielofunkcyjny budynek powstaje przy ul. Słowackiego w miejscu dawnej czytelni.
 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn i chłopiec stoją na ściance
  Miasto, Sport
  W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Toruńska Akademia Tenisowa przez ostatnie 5 miesięcy przy wsparciu Gminy Miasta Toruń aktywnie realizowała swoje cele i pomagała rozwijać swoje tenisowe skrzydła.
 • Ponad 100 tys. odsłon nowej kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Na półmetku projektu promującego toruński znak jakości w mediach społecznościowych udało się wygenerować organiczne zasięgi przekładające się na ponad 50 tys. unikalnych użytkowników, do których dotarły treści kampanii.