Zagraj na Święcie Muzyki i wygraj nagrody | www.torun.pl

Zagraj na Święcie Muzyki i wygraj nagrody

Kultura, Miasto
Data publikacji: 09 czerwca 2021
Autor: Magdalena Kujawa

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


baner wydarzenia

Święto muzyki to coroczne wydarzenie, które odbywa się w pierwszy dzień kalendarzowego lata, czyli 21 czerwca. Podobnie jak w zeszłym roku, toruńskie obchody przyjmą formę konkursu.

Podczas każdej edycji, w wielu państwach na świecie, liczne zespoły oraz soliści występują na terenie miast, dzieląc się muzyką z przechodniami. Tak jak co roku również torunianie będą mogli tego dnia cieszyć się muzyką wykonywaną na żywo. Toruńskie obchody mają formę konkursu. Na artystów biorących w nim udział czekać będą atrakcyjne nagrody.

Toruńska Agenda Kulturalna zaprasza 21 czerwca wszystkich chętnych do świętowania i dzielenia się najróżniejszymi dźwiękami w przestrzeni Torunia. Tegoroczne obchody toruńskiego Święta Muzyki odbędą się pod hasłem „Zagaj w plenerze”. Zapraszamy do udziału każdego, kto jest z muzyką za pan brat.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs adresowany jest do wszystkich zespołów, grup muzycznych, solistów i umuzykalnionych amatorów, którzy czują się na siłach, by wystąpić w plenerze, wśród murów toruńskiego zespołu staromiejskiego. W konkursie mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i osoby niepełnoletnie – pod warunkiem zgłoszenia ich przez rodzica lub opiekuna prawnego. Liczy się przede wszystkim pomysł i kreatywność.

Wykonanie i nagranie występu

Aby wziąć udział w konkursie należy:

 • nagrać w całości w dniu 21 czerwca 2021 r. w charakterystycznym miejscu Torunia własny występ instrumentalny bądź wokalny,
 • zrealizować nagranie z należytą starannością, dbając o jego dobrą jakość techniczną,
 • jeszcze tego samego dnia zgłosić swój występ poprzez wysłanie na facebookowy fanpage Toruńskiej Agendy Kulturalnej informacji zawierającej dane kontaktowe uczestników (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail) wraz z linkiem odnoszącym się do filmu zamieszczonego w sieci. Kliknij, aby przejść na profil FB TAK

Podczas wykonywania i rejestrowania występu uczestnicy konkursu są zobowiązani do zapoznania się i przestrzegania obowiązujących wytycznych sanitarnych i zasad bezpieczeństwa, dbając o bezpieczeństwo swoje i osób przebywających w bliskim otoczeniu. Uczestnicy konkursu są również zobowiązani do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad dobrych obyczajów, unikania wypowiedzi lub gestów mogących wywołać zbiorową dezaprobatę lub niepokój publiczności (w tym słów lub gestów uznawanych powszechnie za obraźliwe), a także bezwzględnego unikania wszelkich wystąpień natury politycznej.

Wyłonienie zwycięzców i przyznanie nagród

Zgłoszenia w konkursie należy przesyłać w dniu występu, czyli 21 czerwca do północy. Zgłoszenia wysłane w innym terminie nie będą rozpatrywane. Organizator prosi zatem o zwrócenie większej uwagi na samą realizację występu i nagrania, a mniejszą na obróbkę materiału filmowego.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni do 30 czerwca na stronie Toruńskiej Agendy Kulturalnej (kliknij, aby przejść na stronę) oraz stronie wydarzenia na portalu Facebook (kliknij, aby przejść na stronę). 3 najlepsze występy, wybrane przez jury konkursowe, zostaną wyróżnione nagrodami: I miejsce – 1.500 zł, II miejsce – 1.000 zł, III miejsce – 500 zł.
Specjalne punkty za spełnienie dodatkowych warunków występu

W konkursie obowiązuje pełna dowolność pod względem repertuaru czy realizacji artystycznej występu. Niemniej warto wziąć pod uwagę kilka wytycznych, za spełnienie których można uzyskać dodatkowe punkty (łącznie może to być 45 punktów):

 • zrealizowanie występu w wybranym przez siebie miejscu na toruńskiej starówce + 10 punktów,
 • czas występu 10 – 15 minut + 10 punktów,
 • czas występu powyżej 20 minut + 15 punktów,
 • poinformowanie Organizatora o planowanym miejscu nagrania do 14 czerwca 2021 r. + 10 punktów

Kliknij, aby zapoznać się z pełnym regulaminem konkursu

Kliknij, aby przeczytać więcej o konkursie

Najczęściej czytane aktualności

 • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki - widok z drona na budynek i teren zieleni wokół
  Kultura, Miasto
  Już w najbliższy czwartek 24 czerwca na scenie plenerowej CKK Jordanki rusza Kino Letnie ECF Camerimage! A w nim - najciekawsze filmowe dokonania ostatnich lat.
 • Regaty na Wisle, zachmurzone niebo, most i widok na Hotel Bulwar
  Miasto, Sport
  Drużyny Torunia i Bydgoszczy będą się ścigać 26 czerwca 2021 r. na Wiśle podczas regat ósemek wioślarskich ze sternikiem z okazji Dni Torunia. Rywalizacja "O Puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbędzie się już po raz osiemnasty.
 • Na zdjęciu kran ogrodowy
  Eko, Miasto
  Utrzymujące się w ciągu ostatnich dni upały przyczyniają się do zwiększonego poboru wody w naszym mieście. Apelujemy do mieszkańców Torunia o korzystanie z wody z rozsądkiem.
 • Na zdjęciu osoby idą obok stojącego autobusu
  Miasto, MZK
  W związku z zakończeniem roku szkolnego, od 28 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. w dni robocze komunikacja miejska funkcjonować będzie wg "feryjnych" rozkładów jazdy.
 • Grafika Nowe statystyki zachorowań
  Koronawirus, Miasto
  1 osoba z pozytywnym wynikiem testu, brak ofiar śmiertelnych – to statystyka epidemiczna dla Torunia na dzień 23 czerwca 2021 r. Zaszczepiło się kolejnych 2006 torunian.
 • Plakat informujący o X kolejce PGE Ekstraligi
  Miasto, Sport
  Przed nami X kolejka PGE Ekstraligi, w której toruńskie "Anioły" podejmą na własnym torze zawodników leszczyńskiej Unii.
 • Dobra wiadomość dla pasażerów! Od 1 lipca 2021 roku w środkach komunikacji miejskiej wyposażonych w automaty biletowe, w których można dokonywać płatności kartą, będzie można płacić za bilet BLIKIEM.
 • 26-27 czerwca pod Krzywą Wieżą Drużyna Wojów Słowiańskich "Dąb Pomorza" wystąpi w rekonstrukcji historycznej pt. "Jak to w Polsce za Piastów bywało".
 • W związku z przebudową peronu od soboty 26 czerwca 2021 r. od godz. 7:00 zawieszony zostanie przystanek tramwajowy „Jamontta” w kierunku pętli Olimpijska.
 • Poznaliśmy zwycięzców konkursu makulaturowego 2021 – zwycięskie szkoły i przedszkola odebrały nagrody na scenie na Rynku Staromiejskim.
 • 26 czerwca 2021 r. zapraszamy na Jarmark Św. Franciszka "Wszystko dla Psa i Kota" na targowisku przy Szosie Chełmińskiej.
 • Zuzanna Błażejewska, zawodniczka Klubu Sportowego Centuria, została wicemistrzynią Polski w taekwondo olimpijskim.
 • Ze złotymi medalami Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie wróciły zawodniczki MKSW Pomorzanin.
 • Od 1 lipca 2021 r. procedurą dotyczącą świadczenia "Dobry start" dla uczniów zajmować się będzie ZUS, a nie jak do tej pory – Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie.