Z zabytkami i kulinariami | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Z zabytkami i kulinariami

Kultura, Miasto
Data publikacji: 11 sierpnia 2022
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu osoby idą ul. Szewską

Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.

Podróżowanie ze smakiem – ta idea dominuje w najnowszych artykułach „Kulinariker" poświęconych Toruniowi. Autorzy zachęcają do odwiedzenia naszych atrakcji turystycznych oraz proponują odpoczynek przy smakowitych potrawach i orzeźwiających napojach przyrządzanych przez lokalnych przedsiębiorców. Ratusz Staromiejski, Muzeum Kopernika, kościół Św. Ducha, fontanna Cosmopolis czy most im. marszałka Józefa Piłsudskiego to tylko kilka z miejsc wspominanych przez niemieckich dziennikarzy. Zachwyceni gotycką starówką zapraszają czytelników do przyjazdu do grodu Kopernika.

- Nie ma wątpliwości: Toruń oferuje tak wiele atrakcji, że miasto zasługuje na to, by odwiedziło go znacznie więcej niemieckich i zagranicznych gości. Obecnie robią to głównie ci, którzy zatrzymują się w drodze na Mazury. Ale oddalona od Berlina w linii prostej o 420 km stolica kujawsko-pomorskiego warta jest odwiedzenia przez wszystkich – podsumowuje Juergen Sorges, autor tekstu o Toruniu.

Artykuły „Kulinariker" dostępne są w 24 wersjach językowych, w tym języku polskim. Zapoznać się z nimi można tutaj:

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: kolorowe podświetlenia fontanny Cosmopolis nocą, fioletowo-błekitne, na ich tle ciemna sylwetka zapatrzonego dziecka
  Miasto
  W dniu 21 września 2022 roku zostały wyłączone fontanny miejskie. Taka decyzja została podjęta w związku z działaniami oszczędnościowymi miasta.
 • Biznes, Miasto
  Toruń jest gospodarzem konferencji PIKE 2022. To najważniejsze w naszym regionie Europy wydarzenie dot. mediów elektronicznych.
 • Na zdjęciu: poczet sztandarowy UMK stoi przy pomniku Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Złożenie kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz uroczysta inauguracja w auli UMK rozpoczęły w dniu 3 października 2022 r. nowy rok akademicki 2022/2023 w Toruniu.
 • Logo Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych
  Biznes, Miasto
  W dniach 7-8 października 2022 r. w Toruniu odbędzie się 15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny.
 • Na zdjeciu: warsztaty - zebrani patrzą na tablicę multimedialną, prowadzący referują
  Biznes, Miasto
  35 osób wzięło udział w warsztatach dotyczących zakładania firm i form opodatkowania. Wydarzenie zorganizowano w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej „2. Piętro”. Na szkolenie zaprosiło Centrum Wsparcia Biznesu wraz z Fundacją „Pogadać po ludzku”.
 • Na zdjęciu: nowe miejsca do parkowania przy ul. Grudziądzkiej 56, trzy miejsca zajęte przez samochody
  Drogi, Miasto
  Przy ul. Grudziądzkiej 56 powstał parking, który pomieści 20 aut.
 • Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2023: całorocznych i na I półrocze. Chętni mogą składać dokumenty do 31 października 2022 r.
 • W toruńskim Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej uczczono 2 października 2022 r. ofiary hitlerowskich czystek wśród ludności dawnego województwa pomorskiego.
 • Bartosz Zmarzlik mistrzem świata, Leon Madsen wicemistrzem, a Maciej Janowski brązowym medalistą Speedway Grand Prix 2022!
 • W Międzynarodowym Dniu Muzyki 1 października 2022 r. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 44. sezon artystyczny.
 • Mateusz Cierniak ze złotem, Jan Kvech ze srebrem, a Jakub Miśkowiak z brązem – tak zakończył się turniej Speedway Grand Prix 2, rozegrany 30 września 2022 r. na Motoarenie.
 • Od 20 lat w Toruniu istnieje Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 30 września 2022 r.
 • Zmarł Edward Pałka, inicjator i wieloletni animator kontaktów Torunia ze słoweńskim Novym mestem.
 • W Toruniu goszczą uczniowie z Hiszpanii, Holandii oraz Estonii, uczestnicy projektu Erasmus Plus "Kolory Kultury", realizowanego we współpracy z SP 11. 30 września spotkali się z zastępcą prezydenta.