Z urzędu na emeryturę | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Z urzędu na emeryturę

Miasto
Data publikacji: 27 stycznia 2023
Autor: Małgorzata Litwin
Pamiątkowe zdjęcie emerytowanych pracowników z prezydentem i jego zastępcą

Po 40 latach pracy z Urzędem Miasta Torunia żegnają się odchodzący na emeryturę pracownicy: Aleksandra Jasińska i Zbigniew Chętkowski.

Pani Aleksandra Jasińska, z wykształcenia ekonomistka, z Urzędem Miasta Torunia związała się w 1998 roku, podejmując pracę w Wydziale Obsługi Mieszkańców (wówczas Ewidencji i Rejestracji). Zakończyła ją w styczniu 2023 r. na stanowisku inspektora. W sumie przepracowała w magistracie prawie 25 lat, a łacznie - ponad 40 lat. W 2013 r. otrzymała złoty medal za długoletnią służbę. Wcześniej  pracowała w toruńskiej Elanie.

Pan Zbigniew Chętkowski, główny specjalista w Wydziale Gospodarki Komunalnej, wcześniej od 1 grudnia 2013 r. do 11 sierpnia 2015 r. pełnił funkcję kierownika referatu Nadzoru Drogowego i Zarządzania Ruchem na Drogach. Ma również na koncie ponad 40 lat pracy, z czego ponad 9 przepracował w Urzędzie Miasta Torunia. Magister inżynier budownictwa po Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (1996), wcześniej był związany z kilkoma firmami z branży komunalnej – pracował m.in. w Rejonach Dróg Publicznych, Zarządzie Dróg w Toruniu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych , a do Torunia powrócił w 2013 r. po kilkuletniej pracy w Zakładzie Usług Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie.

- 40 lat minęło jak jeden dzień! Bardzo dziękuję Państwu za wieloletnią, rzetelną pracę i oddanie sprawom miasta i mieszkańcówmówił prezydent Torunia Michał Zaleski.Teraz  przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Mam nadzieję, że to, co sobie Państwo zaplanujecie, będzie spokojne, dobrze ułożone i dające uczucie osobistej radości. Życzę zdrowia, mam nadzieję, że wspomnienia z lat pracy w urzędzie będą dla Państwa przyjemne.

Wraz z zastępcą Zbigniewem Fiderewiczem prezydent Michał Zaleski obdarował odchodzących pracowników listami gratulacyjnymi, bukietami kwiatów oraz pamiątkowymi figurami ceramicznymi. W uroczystości uczestniczyli również dyrektorzy Dorota Szmigiel i Łukasz Typek.

Fot. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  CUK Anioły Toruń pokonując Trefl Gdańsk II 3:0 w setach: 25:17, 25:23, 25:15 odniosły siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie. Zdj. Sławomir Kowalski
 • Na zdjęciu: żółte kwiaty żonkile, w tle Ratusz Staromiejski
  Miasto
  Przyszła wiosna - pora na rowery! Już w ten weekend startuje pierwsza w 2023 roku Rowerowa Masa Krytyczna. Na Zamku Krzyżackim zaś odbędą się również wiosenne warsztaty robienia świeczek i kosmetyków - będzie można się poczuć jak średniowieczni alchemicy. A do tego, jak co roku wiosną, rozpoczynają się Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA. A o...
 • Nagrody wręczył laureatom Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.
  Miasto
  Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był „Toruń w okresie dwudziestolecia międzywojennego”. - Toruń w tamtych latach pełnił rolę stolicy województwa pomorskiego, wówczas jednego z większych województw Rzeczypospolitej i był bardzo dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem miejskim. Warto pamiętać o takich fragmentach życia XX-lecia...
 • Na zdjęciu: prezydent Michał zAleski, Margit Jungmann, Wacław i Sławomir Krankowscy trzymają tabliczkę z napisem 9. Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej Atletyce Masters
  Miasto, Sport
  25 marca 2023 r. rozpoczynają się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia tej rangi jest Toruń i hala widowiskowo-sportowa Arena.
 • Zdjęcie przedstawia Wydział Spraw Administracyjnych UMT, który mieści się przy ul. Batorego 38/40
  Miasto
  Ważna informacja dla osób, które z końcem marca chcą złożyć wniosek o dowód osobisty lub są obywatelami Ukrainy, którzy chcą uzyskać numer PESEL. 31 marca 2023 roku nastąpi przerwa w obsłudze, która jest spowodowana zmianą oprogramowania.
 • SP nr 23 świętowała swoje 60-lecie
  Miasto
  Były występy artystyczne, wspomnienia, podziękowania i życzenia. 24 marca 2023 roku w Centrum Kultury Dwór Artusa odbyła się gala z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu. W uroczystości wziął udział prezydent Michał Zaleski, jego zastępca Adrian Mól, Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu...
 • Działkowcy, wędkarze i ekolodzy zachęcają do włączenia się w akcję sprzątania brzegu Wisły – w sobotę 25 marca 2023 r.
 • Przy ul. Kociewskiej ze względów bezpieczeństwa usunięto osiem drzew gatunku topola mieszaniec gatunków nierodzimych.
 • 25 marca 2023 r. rozpoczynają się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia tej rangi jest Toruń i hala widowiskowo-sportowa Arena.
 • Rozliczając podatek dochodowy za 2022 r. pamiętajmy o przekazaniu 1,5% dla jednej z toruńskich organizacji pozarządowych!
 • W nocy z 25 na 26 marca 2023 roku zmieniamy czas. Przestawienie zegarów z czasu zimowego na letni spowoduje tymczasowe utrudnienia w korzystaniu z komunikacji miejskiej w Toruniu.
 • W przyszłym tygodniu ruszy wypłata dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Pierwsze trzynastki otrzymają osoby, których wypłata świadczenia podstawowego wypada na 1 kwietnia. - Seniorzy, których termin płatności emerytury czy renty przypada na sobotę, 1 kwietnia, otrzymają trzynastą emeryturę wcześniej. Świadczenia...
 • W tym celu radni przyjęli coroczny Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Toruniu na rok 2023.
 • Z roku na rok miasto otrzymuje coraz większe środki z myślą o osobach niepełnosprawnych.