Wyjaśnienie ws. wyborów do Rad Okręgów | www.torun.pl

Wyjaśnienie ws. wyborów do Rad Okręgów

Miasto
Data publikacji: 13 października 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowy napis GłosujMY na niebieskim tle z chmurkami.

Od 16 do 25 października 2021 r.
głosujemy na projekty do Budżetu obywatelskiego Torunia na 2022 rok.

>>> Przejdź do informacji na temat głosowania

  

Grafika informująca o wyborach do Rad Okręgów

Wyjaśnienie rzecznika prasowego Anny Kulbickiej-Tondel skierowane do Redaktora naczelnego „Tylko Toruń”, dotyczące kampanii informacyjnej prowadzonej przed wyborami do Rad Okręgów. Jest to odpowiedź na artykuł pt. „Najbliżsi mieszkańcom”, jaki pojawił się w gazecie „Tylko Toruń”, 8.10.2021.

W nawiązaniu do tekstu „Najbliżsi mieszkańcom” opublikowanego w gazecie „Tylko Toruń” (8.10.2021 r.) przesyłam wyjaśnienie z prośbą o opublikowanie na stronie internetowej tylkotorun.pl oraz w najbliższym papierowym wydaniu.Wyjaśnienie


Stanowczo nie zgadzam się ze słowami Pana Marcina Łowickiego dotyczącymi wyborów do Rad Okręgów, które padły w tekście „Najbliżsi mieszkańcom” (Tylko Toruń, 8.10.2021 r.) jakoby: „miasto zrobiło bardzo krótką kampanię informacyjną, rozpoczętą za późno. Wiele osób nie wiedziało, że te wybory mają się w ogóle odbyć”.

Informacje rozpowszechniane przez Pana Łowickiego są nieprawdziwe!

W lipcu, na ponad 2 miesiące przed terminem Wyborów, na stronie Urzędu Miasta Torunia torun.pl utworzona została zakładka „Wybory do rad okręgów 2021”, gdzie można było znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Od sierpnia informacja ta znalazła się w wyróżnionych banerach na stronie głównej oraz została przesłana do lokalnych mediów.  

6 sierpnia, na ponad miesiąc przed wyborami, na łamach Państwa gazety oraz portalu pojawiła się płatna publikacja dot. Wyborów wraz z harmonogramem. W dniach od 6 do 15 września przeprowadzona została kampania radiowa w Radiu Gra i MeloRadiu. Przez cały wrzesień kolportowane były ulotki oraz plakaty informujące o Wyborach ze szczegółowym harmonogramem, pojawiły się one m.in.: na słupach ogłoszeniowych oraz w miejskiej komunikacji. 3 września zorganizowano również konferencję prasową dot. Wyborów, efektem której były liczne publikacje medialne. Tuż przed samym terminem Wyborów,
10 września w piątkowym wydaniu „Nowości” pojawiła się płatna publikacja. Tego dnia wyemitowano w TVK Toruń rozmowę Przewodniczącego Rady Miasta Torunia, w której zachęcał do wzięcia udziału w Wyborach. Od 13 września mieszkańcy zalogowani w systemie „Toruń SMS” trzykrotnie otrzymali wiadomość sms z najważniejszymi informacjami oraz odesłaniem do mapy i wykazu ulic w poszczególnych okręgach.

Nie tylko wykaz naszych działań, ale sam niezaprzeczalny fakt, rekordowej liczby mieszkańców, którzy wzięli udział w tegorocznych Wyborach do rad okręgów niech będzie dowodem nieprawdziwej tezy głoszonej przez Pana Łowickiego.

Z poważaniem,

Anna Kulbicka-Tondel

rzecznik prasowy Prezydenta Miasta ToruniaNajczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  19 października 2021 r. w Urzędzie Miasta Torunia odbyło się spotkanie prezydenta Torunia Michała Zaleskiego ze starostami z naszego województwa w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.
 • Zuza Wiśniewska, fot. Anna Łukaszewicz
  Kultura, Miasto
  Pochodząca z Torunia Zuza Wiśniewska została laureatką pierwszego miejsca na zakończonym 17 października 2021 r. 57. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. To jeden z najważniejszych ogólnopolskich przeglądów młodych talentów.
 • Zdjęcie z lotu ptaka z zaznaczonymi działkami
  Biznes, Miasto
  2 405 000 zł wpłynie do kasy miasta ze sprzedaży 4 działek inwestycyjnych w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej "Toruń Wschód". Działki wylicytowały firmy z którymi współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki
  Miasto
  W 37. rocznicę zamachu na bł. ks. Jerzego Popiełuszkę przedstawiciele miasta i województwa złożyli kwiaty pod jego toruńskim pomnikiem przy alei św. Jana Pawła II
 • Na zdjęciu: odznaczenia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”
  Miasto
  Osoby związane z ochroną zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim odebrały odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, przyznawane przez ministra zdrowia.
 • Na zdjęciu - pokaz zdjęć z miejsc uczestniczących w projekcie partnerstwo kulturowe
  Miasto
  Miasto Toruń wraz z dziewięcioma podmiotami europejskimi uczestniczyło w projekcie pn. „Partnerstwo kulturowe: promowanie dziedzictwa kulturowego poprzez wymianę turystyczną miast”.
 • 14 firm odebrało w dniu 18 października 2021 r. certyfikaty znaku jakości Made in Toruń. Wśród wyróżnionych przedsiębiorstw są m.in. start-upy zajmujące się technologiami nanowęglowymi, firmy z branż paliwowej, medycznej czy programistycznej. Na liście są też szkoła językowa, centrum nurkowe, pralnia chemiczna czy firma consultingowa
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (11-17 października 2021 r.) potwierdzono 119 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba zmarła w wyniku chorób współistniejących z COVID-19.
 • Posiedzenie dotyczące kolejnych zjazdów hanzeatyckich odbyło się w Neuss w Niemczech. W 2023 roku przedstawiciele miast hanzeatyckich spotkają się Toruniu.
 • Schyłek sezonu turystycznego okazał się jednocześnie początkiem festiwalu nagród, które otrzymało Muzeum Okręgowe w Toruniu. W III kwartale tego roku toruńskiej instytucji przyznano szereg wyróżnień zarówno za działalność wydawniczą jak i muzealną.
 • Aż 8 złotych medali, 1 srebrny i 3 brązowe przywiozła Centuria Toruń z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Taekwondo Olimpijskim rozgrywanych w Olecku.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji 30 października 2021 r. opanują tajemnicze moce, które sprawią, że budynki centrum nauki zamienią się w labirynty pełne niespodzianek i zaskakujących zdarzeń.
 • Prawie 40 osób oddało krew w ramach zorganizowanej przez Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu akcji „W tym morzu liczy się każda kropla”. Krwiobus czekał na chętnych 17 października 2021 r. w zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220.
 • 15 października 2021 r. w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Podczas wydarzenia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nadał uczelni status akademii.