Wspólna zabawa przy SP10 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Wspólna zabawa przy SP10

Kultura, Miasto
Data publikacji: 16 września 2023
Autor: Paula Gałązka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Wspólna zabawa przy SP10

„Dobrze być razem” to hasło przewodnie 12. Wielkiego Festynu Rodzinnego, który odbył się przy Szkole Podstawowe nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej w Toruniu. Były konkursy, pokazy, występy muzyczne, loteria a przede wszystkim dobra zabawa. W wydarzeniu wzieli udział zastępca Prezydenta Torunia Paweł Gulewski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz.

Zabawa rozpoczęła się chwilę po godzinie 12. Na boisku szkolnym przy SP10 pojawiły się stoiska służb mundurowych, edukacyjne, a także stanowiska, na których można było zapleść sobie warkoczyki lub pomalować twarz. Nie zabrakło też stoisk z jedzeniem, a także punktu, w którym można było kupić cegiełkę. Upoważniała ona nie tylko do zabawy na rozstawionych dmuchańcach wokół szkoły, ale też pozwalała na udział w loterii, w której do wygrania był m.in. rower, elektryczna hulajnoga czy też deskorolka. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rzecz osób z niepełnosprawnością w szkole oraz na rzecz podopiecznych Fundacji Zaczarowane Okulary Roberta Olkowskiego. Obywały się też zajęcia i pokazy sportowe.

- Dobrze być razem. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy, ja gwarantuję i bezpieczeństwo i wiele atrakcji, a także wspaniałe nagrody, które ufundowali Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Torunia i wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz - mówiła ze sceny Iwona Cieślak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10.

W podziękowaniu za współpracę przy organizacji festynu pani dyrektor na ręce wiceprezydenta Gulewskiego oraz wiceprzewodniczącego i jednocześnie reprezentanta marszałka województwa przekazała prace plastyczne wykonane przez uczniów dziesiątki.

- Ten festyn to szczytna inicjatywa. Od kiedy Robert Olkowski zaczął nosić swoje zaczarowane okulary tutaj w Toruniu, zaczął współpracować z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Torunia Łukaszem Walkuszem, w naszym mieście dzieją się bardzo ciekawe rzeczy. Jedną z tych ciekawych rzeczy jest dzisiejszy festyn. Bardzo dziękuję pani dyrektor za użyczenie terenów szkoły, która leży w przepięknej i nietuzinkowej dzielnicy. Ja jeszcze cztery lata temu dosłownie ulicę stąd mieszkałem w jednym z tych bloków i wiem, jak bardzo ważne są tego typu inicjatywy. Raz jeszcze bardzo za nie dziękuję - podkreślał w swoim wystąpieniu zastępca Prezydenta Torunia Paweł Gulewski.

Współorganizatorem festynu była Fundacja Zaczarowane Okulary Roberta Olkowskiego. Zadanie zostało dofinansowanie ze środków Gminy Miasta Toruń.

fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Bulwar po kontroli NIK-u
  Miasto
  Najwyższa Izba Kontroli zakończyła kontrolę inwestycji dotyczącej zagospodarowania Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu. Pozytywnie oceniono przeprojektowanie pawilonów, przeprowadzenie postępowania konsultacyjnego oraz wydanie wymaganych decyzji i postanowień. Izba wskazała także obszary wymagające poprawy. Wśród nich konieczność powstania...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...