Wspólna zabawa przy SP10 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wspólna zabawa przy SP10

Kultura, Miasto
Data publikacji: 16 września 2023
Autor: Paula Gałązka
Wspólna zabawa przy SP10

„Dobrze być razem” to hasło przewodnie 12. Wielkiego Festynu Rodzinnego, który odbył się przy Szkole Podstawowe nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej w Toruniu. Były konkursy, pokazy, występy muzyczne, loteria a przede wszystkim dobra zabawa. W wydarzeniu wzieli udział zastępca Prezydenta Torunia Paweł Gulewski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz.

Zabawa rozpoczęła się chwilę po godzinie 12. Na boisku szkolnym przy SP10 pojawiły się stoiska służb mundurowych, edukacyjne, a także stanowiska, na których można było zapleść sobie warkoczyki lub pomalować twarz. Nie zabrakło też stoisk z jedzeniem, a także punktu, w którym można było kupić cegiełkę. Upoważniała ona nie tylko do zabawy na rozstawionych dmuchańcach wokół szkoły, ale też pozwalała na udział w loterii, w której do wygrania był m.in. rower, elektryczna hulajnoga czy też deskorolka. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rzecz osób z niepełnosprawnością w szkole oraz na rzecz podopiecznych Fundacji Zaczarowane Okulary Roberta Olkowskiego. Obywały się też zajęcia i pokazy sportowe.

- Dobrze być razem. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy, ja gwarantuję i bezpieczeństwo i wiele atrakcji, a także wspaniałe nagrody, które ufundowali Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Torunia i wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz - mówiła ze sceny Iwona Cieślak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10.

W podziękowaniu za współpracę przy organizacji festynu pani dyrektor na ręce wiceprezydenta Gulewskiego oraz wiceprzewodniczącego i jednocześnie reprezentanta marszałka województwa przekazała prace plastyczne wykonane przez uczniów dziesiątki.

- Ten festyn to szczytna inicjatywa. Od kiedy Robert Olkowski zaczął nosić swoje zaczarowane okulary tutaj w Toruniu, zaczął współpracować z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Torunia Łukaszem Walkuszem, w naszym mieście dzieją się bardzo ciekawe rzeczy. Jedną z tych ciekawych rzeczy jest dzisiejszy festyn. Bardzo dziękuję pani dyrektor za użyczenie terenów szkoły, która leży w przepięknej i nietuzinkowej dzielnicy. Ja jeszcze cztery lata temu dosłownie ulicę stąd mieszkałem w jednym z tych bloków i wiem, jak bardzo ważne są tego typu inicjatywy. Raz jeszcze bardzo za nie dziękuję - podkreślał w swoim wystąpieniu zastępca Prezydenta Torunia Paweł Gulewski.

Współorganizatorem festynu była Fundacja Zaczarowane Okulary Roberta Olkowskiego. Zadanie zostało dofinansowanie ze środków Gminy Miasta Toruń.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn w garniturach i dwóch lekarzy przecina wstęgę do nowego oddizału w szpitalu
  Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski poszerza swoją ofertę medyczną – właśnie została otwarta Pracownia Elektrofizjologii i Radiologii Zabiegowej.
 • Na zdjeciu: kovieta w średnim wieku, sukience w kwiaty i dużych okularach przeciwsłonecznych stoi z psem na tle fontanny
  Miasto
  Zmarła Irena Kantorska-Schick – Sybiraczka, która starała się tę część polskiej historii ocalić od zapomnienia poprzez spotkania i rozmowy, szczególnie z młodzieżą.
 • Rondo
  Drogi, Miasto
  Na skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Wschodniej powstało nowe rondo pinezkowe, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości.
 • Ulica Szczecińska - plakat
  Miasto
  Nowoczesne centrum osiedlowe, miejsce spotkań i aktywności dla seniorów, a może świetlica integracyjna dla dzieci i młodzieży? W najbliższą środę, 24 lipca 2024 r., będzie okazja, aby porozmawiać o przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski i wiceminister Jacek Karnowski podają sobie ręce
  Miasto
  Rozwój Torunia i pozyskiwanie środków na najważniejsze zadania miasta były tematem spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z wiceministrem Jackiem Karnowskim.
 • Na zdjęciu: lampy na moście
  Drogi, Miasto
  Wymiana opraw na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Prace odbywają się na koszt producenta opraw, w ramach obowiązującej gwarancji.
 • - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Z konieczności wymiany wody w obiegu zamkniętym, w poniedziałek 22 lipca 2024 r. w godzinach 7:00-15:00 Fontanna Cosmopolis będzie nieczynna. Po godzinie 15:00 zostanie ponownie uruchomiona.
 • O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • W związku z zakończeniem zasadniczych prac drogowych na ulicy Leśnej w Rozgartach od poniedziałku, 22 lipca 2024 r., autobusy linii nr 131 wracają na stałą trasę. Przypomnijmy, że od 15 lipca br. autobusy linii nr 131 kursowały z pominięciem przystanków: „Kwiatowa”, „Stara Szkoła”, „Leśna”, „Wróblowa”, „Błotka” i „Szkoła”. Prace w Rozgartach już...
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.