Wolne zezwolenia na alkohol | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Wolne zezwolenia na alkohol

Biznes, Miasto
Data publikacji: 01 lipca 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: kieliszki z winem, w tle butelki

Prezydent Miasta Torunia informuje, że posiada do rozdysponowania zezwolenia na sprzedaż napojów zawierających powyżej 4,5% do 18 % alkoholu (z wyjątkiem piwa), przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.

Aktualnie dostępne są zezwolenia dla punktów sprzedaży usytuowanych na terenie:

 1. Okręgu nr 4 Czerniewice - 1 zezwolenie
 2. Okręgu nr 10 Wrzosy - 1 zezwolenie

oraz zezwolenie na sprzedaż napojów zawierających pow. 18% alkoholu, przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży, dla punktów sprzedaży usytuowanych na terenie:

 1. Okręgu nr 4 Czerniewice - 1 zezwolenie
 2. Okręgu nr 10 Wrzosy - 1 zezwolenie

Zainteresowani  przedsiębiorcy mogą składać do 11 lipca 2022 r. do godz. 15:00 wnioski o wydanie zezwolenia na sprzedaż ww. napojów alkoholowych w Wydziale Obsługi Mieszkańców – Referat Działalności, ul. Szosa Chełmińska 27. Osobiste złożenie wniosku może nastąpić po uprzednim telefonicznym ustaleniu daty i godziny  jego złożenia (nr tel.: 56 611 88 78 lub 56 611 87 00).

Wnioski wraz z wymaganymi prawem dokumentami należy składać odrębnie na każdy rodzaj napojów alkoholowych wraz ze wskazaniem okręgu.

Wnioski złożone po wyznaczonym terminie (decyduje data stempla pocztowego) oraz wskazujące punkty sprzedaży, które nie są usytuowane  na terenie  ww. okręgów, nie będą brane pod uwagę.

Mapa oraz opis granic poszczególnych okręgów, stanowiących jednostki pomocnicze miasta Torunia, zostały określone w uchwale nr 372/12 Rady Miasta Torunia z dnia 6 września 2012 r., której tekst jednolity jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej.

Szczegółowe informacje można uzyskać  pod nr telefonu: 56 611 88 78.

Fot. Małgorzata Litwin


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu trzy tradycyjne łodzie z flagami Festiwalu Wisły
  Kultura, Miasto, Sport
  Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją potrwa do 15 sierpnia 2022 r.
 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.