Warsztaty o ptakach i nietoperzach | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Warsztaty o ptakach i nietoperzach

Eko, Miasto
Data publikacji: 24 maja 2023
Autor: Małgorzata Litwin
Drewniana ptasia budka na pniu drzewa

Na plenerowe warsztaty edukacyjno-ekologiczne w ramach projektu "A cóż piękniejszego nad niebo - ochrona ptaków i nietoperzy" zapraszają Stowarzyszenie "Tilia" oraz Szkoła Leśna na Barbarce. Pierwszy już w niedzielę 4 czerwca o godz.11.00.

Projekt, którego celem jest zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz ich edukacja w zakresie czynnej ochrony ptaków i nietoperzy, przewiduje przygotowanie i zawieszenie budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy. Budki te zostaną skonstruowane przez uczestników warsztatów plenerowych i ozdobione podobizną Mikołaja Kopernika, którego 555. rocznicę urodzin obchodzimy w 2023 r. O astronomie będzie też mowa podczas zajęć.

Warsztaty będą się składać z 3 części: edukacyjnej, praktycznej i artystycznej. W pierwszej uczestnicy poznają gatunki ptaków najczęściej występujące w polskich lasach. Zapoznają się z ich wyglądem oraz wydawanymi przez nie odgłosami. Następnie odbędzie się spacer ornitologiczny z lornetkami, podczas którego uczestnicy będą obserwować ptaki, a także nasłuchiwać ptasich śpiewów i uczyć się je rozróżniać. W części praktycznej uczestnicy poznają sposoby na ochronę ptaków. Własnoręcznie (pracując w grupach rodzinnych) zbudują również budki lęgowe dla ptaków, które zawieszone zostaną na Barbarce. Część artystyczna poświęcona będzie upowszechnianiu wiedzy na temat Mikołaja Kopernika. Uczestnikom przedstawiona zostanie postać i dokonania uczonego. Powstałe na zajęciach budki zostaną udekorowane jego podobiznami przy pomocy farb ekologicznych.

W projekcie przewidziano trzy warsztaty: 4 czerwca, 25 czerwca i 23 lipca z dwóch tematów: ,"Nietoperze Barbarki" i "Ptaki Barbarki". Każdy warsztat potrwa około 4,5 godziny, w jednym może wziąć udział maksymalnie 15 osób. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr telefonu 56 657 60 85, e-mail: a.makowska@szkola-lesna.torun.pl, ilość miejsc ograniczona!

Zajęcia są bezpłatne. Projekt został dofinansowany przez Gminę Miasta Toruń.

Fot. Pixabay

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dzieci w strojach ludowych tańczą poloneza na boisku szkolnym
  Miasto
  Szkoła Podstawowa nr 1 obchodzi 140-lecie działalności. Uroczystości z tej okazji odbyły się 6 czerwca 2023 r.
 • Rondo przy Niesiołowskiego i Buszczyńskich gotowe
  Drogi, Miasto
  Na miesiąc przed planowanym terminem zakończyła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Niesiołowskiego i Buszczyńskich. Zadanie zostało zrealizowane w ramach "Programu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów".
 • Na zdjęciu: kasztanowiec o imieniu Jeżyk, obok stoi kilkadziesiąt dzieci
  Eko, Miasto
  Kasztanowiec Jeżyk, rosnący przy ul. Łąkowej, znalazł się w finale konkursu Drzewo Roku 2023. Głosowanie trwa do końca czerwca 2023 r.
 • Tak się robi biznes „Made in Toruń” - Calla Flowers
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowało cykl wideo prezentujący wybrane firmy wyróżnione toruńskim znakiem jakości.  „Tak się robi biznes Made in Toruń” ma charakter wizerunkowy. W kolejnym odcinku prezentujemy studio kwiatowe Calla Flowers. - To miejsce o niezwykłym klimacie i oferujące niebanalne kompozycje florystyczne. Wyjątkowe...
 • Miasto, Sport
  Piłkarze toruńskiej Elany już w czwartek 8 czerwca 2023 r. meczem z Pogonią Mogilno mogą przypieczętować awans do trzeciej ligi piłkarskich rozgrywek.
 • Na zdjęciu ulica Kopernika w Toruniu
  Drogi, Miasto
  Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego mogą odbywać się wydarzenia sportowe – każdej kategorii – tak zdecydował zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 • Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami w dn. 20 czerwca 2023 r.
 • W piątek 9 czerwca 2023 r. - po Bożym Ciele - kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 7:00-14:30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
 • W poniedziałek 5 czerwca 2023 r., w 63. rocznicę śmierci gen. Józefa Hallera, przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem Honorowego Obywatela Torunia, dowódcy Frontu Pomorskiego, który w 1920 r. przyniósł miastu niepodległość. Toruński pomnik gen. Hallera znajduje się u wylotu ulicy Piastowskiej, którą 18 stycznia 1920 r....
 • 20 czerwca o godz. 11:00 zostanie przeprowadzony pierwszy przetarg na lokal mieszkalny przy ul. Słowackiego 51. Zgodnie z regulaminem I przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 10 powołana została komisja przetargowa. Przetarg odbędzie się 20 czerwca o godz. 11:00 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu...
 • Wiele atrakcji czekało na najmłodszych podczas Art Pikniku, jaki odbył się z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca 2023 r. na Błoniach Nadwiślańskich.
 • Wspólna wycieczka i piknik w leśnictwie Olek pod hasłem „Toruń na rowery 2023” przyciągnęły setki torunian na jednośladach. Szósta edycja największego rekreacyjnego wydarzenia sezonu rowerowego odbyła się w niedzielę 4 czerwca 2023 r.