W weekend most zamknięty - autobusy pojadą inaczej | www.torun.pl

W weekend most zamknięty - autobusy pojadą inaczej

Miasto, MZK
Data publikacji: 16 lipca 2021
Autor: Sylwia Derengowska
Na zdjęciu most im. Józefa Piłsudskiego w rozbudowie

Przypominamy, że w każdy weekend wakacji, z powodu wyłączeń mostu drogowego im. Marsz. J. Piłsudskiego, inaczej funkcjonują autobusy komunikacji miejskiej. Informacje są dostępne na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Komunikacji pod dedykowanym banerem. Działa także specjalna automatyczna infolinia informująca o zmianach.

Do 31 sierpnia 2021 r. w każdy weekend wakacji most drogowy im. marsz. J. Piłsudskiego będzie wyłączony z ruchu. W okresach wyłączenia inaczej będą jeździły autobusy komunikacji miejskiej.

Na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Komunikacji - kliknij tutaj, aby przejść do strony, znajduje się żółty pasek „Weekendowe zamknięcia mostu drogowego im. Marszałka J. Piłsudskiego – zmiany w komunikacji miejskiej!!!”. Po kliknięciu na pasek zostaniemy przekierowani do informacji nt. zmian w kursowaniu autobusów miejskich w okresach wyłączeń mostu. Są tam szczegółowe informacje i  rozkłady jazdy, a po kliknięciu na numer konkretnej linii wyświetla się mapka z przebiegiem danej trasy i zaznaczonymi przystankami.

Pod numerem telefonu 56 612 18 80 MZK uruchomił też specjalną automatyczną infolinię informującą o zmianach i trasach przejazdu poszczególnych linii autobusowych kursujących w czasie wyłączeń mostu. Po połączeniu można wysłuchać informacji ogólnej, a następnie wybrać konkretny temat lub numer interesującej nas linii.

Informacje nt. zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej podczas wyłączeń mostu są dostępne także w Aktualnościach na stronie internetowej MZK oraz na naszym fanpage na Facebooku - kliknij, aby przejść do fanpage'a MZK.

Fot. Błażej Antonowicz - Focus Art

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki z lotu ptaka podczas zachodu słońca
  Kultura, Miasto
  Kolejny sierpniowy weekend w Toruniu obfitować będzie w liczne atrakcje i wydarzenia kulturalne. Tym razem zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą wziąć udział w licznych warsztatach organizowanych przy Szkole Leśnej na Barbarce, udać się na wernisaże do Galerii Sztuki Wozownia czy wysłuchać wyjątkowych utworów w ramach 25. Międzynarodowego...
 • Drogi, Inwestycje
  Uwaga, dziś 5 sierpnia od godz. 22.00 na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu: przeprowadzane jest badanie wzroku starszego mężczyzny
  Miasto
  Badania profilaktyczne, edukacja, a także możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 – to oferta dla torunian przygotowana w Miasteczku Zdrowia.
 • Grafika informująca o Konkurs #BeActive Awards 2021
  Miasto
  Przedszkole Miejskie nr 13 weźmie udział w konkursie głównym #BeActive Award 2021 organizowanym przez Komisję Europejską.
 • Grafika informująca o konkursie Turystyczne spacery po zdrowie
  Miasto
  Jak połączyć piękne z przyjemnym i pożytecznym? Weź udział w konkursie „Turystyczne spacery po zdrowie”, zrób zdjęcia i wygrywaj nagrody.
 • Na zdjęciu: konferencja prasowa z udziałem prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Ruszył esemesowy system umawiania wizyt w Wydziale Obsługi Mieszkańców, dotyczących spraw związanych z rejestracją pojazdów. Nowy system ma usprawnić obsługę mieszkańców w tym zakresie.
 • Na 100 dni przed tegorocznym 29. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym EnergaCAMERIMAGE, który odbędzie się w Toruniu 13-20 listopada, organizatorzy zaprezentowali plakat wydarzenia.
 • To będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji – 4 września 2021 r. w toruńskim MotoParku w kilkunastu strefach wystawowych zaprezentują się wyjątkowe pojazdy, reprezentujące różne oblicza motoryzacji.
 • Mieszkańcy Torunia i turyści odwiedzający nasze miasto lubią korzystać z roweru miejskiego. Przez dwa lata jego funkcjonowania odnotowano ponad 400 tysięcy wypożyczeń!
 • W czwartek 5 sierpnia 2021 r. na placu przez Centrum Handlowym Kometa odbędzie się wydarzenie pn. „Miasteczko Zdrowia – Toruń 2021”.
 • Od jutra 5 sierpnia 2021 r. na ulice regionu wyrusza Szczepionkobus – specjalny autobus, w którym przyjąć można dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Pierwszym jego przystankiem będzie centrum handlowe Kometa w Toruniu.
 • Konferencja Firma Przyszłości po roku przerwy spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami powraca w Toruniu już w październiku 2021 r.
 • Chcesz złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”? Nie wiesz jak to zrobić? Przyjdź do ZUS-u i skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy pomogą wypełnić wniosek online.
 • Na terenie Torunia trwa montaż tablic Systemu Informacji Pasażerskiej. W związku z robotami przyłączeniowymi w pobliżu niektórych przystanków planuje się krótkie wyłączenia sygnalizacji świetlnych.