W Młynie Wiedzy o uzależnieniach behawioralnych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

W Młynie Wiedzy o uzależnieniach behawioralnych

Miasto
Data publikacji: 11 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.

- Co prawda zajęcia będą odbywały się w nowym roku szkolnym, ale już teraz zachęcamy nauczycieli, aby zgłosili udział w warsztatach - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy toruńskiego centrum nauki. - Dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych przygotowaliśmy aktywności związane z profilaktyką uzależnień behawioralnych "Zdrowa równowaga" - dodaje.

Warsztaty będą prowadzone w formie sesji dialogowych oraz ćwiczeń przez doświadczonego pedagoga, posiadającego wiedzę z zakresu uzależnień behawioralnych. Podczas zajęć zostaną zaprezentowane zagadnienia dotyczące, m.in. zachowań ryzykownych i mechanizmów, które przed nimi chronią, nadużywania nowych technologii, a także dlaczego gry uzależniają. Nie zabraknie tematów związanych z cyberprzemocą i metodom jej przeciwdziałania. Omówione zostaną zagadnienia związane  z dobrostanem psychicznym, a uczestnicy otrzymają wskazówki jak o niego dbać.

Terminy warsztatów:

 • 16 i 23 września, godz. 9:00 i 11:00 

 • 21 i 28 października, godz. 9:00 i 11:00 

 • 18 i 25 listopada, godz. 9:00 i 11:00 

W pojedynczych zajęcia może wziąć udział maksymalnie 30 osób. Godzinne warsztaty odbędą się w sali warsztatowej Centrum Innowacyjnej Edukacji (ul. Władysława Łokietka 1-3). 

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem poczty elektronicznej: e.byszewska@centrumnowoczesnosci.org.pl. W temacie należy wpisać  "Zdrowa równowaga, dzień, godzina" (zgodnie z wybranym terminem zajęć, np. Zdrowa równowaga, 16.09.2024, godz. 9:00). W treści wiadomości organizatorzy proszą o podanie nazwy szkoły, imienia i nazwiska osoby zgłaszającej, imienia i nazwiska nauczyciela/opiekuna, liczbę uczestników oraz numer telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Warsztaty są finansowane w ramach programu profilaktyki uzależnień poprzez działania w dziedzinie kultury ze środków Gminy Miasta Toruń – "Program zapobiegania uzależnieniom behawioralnym u dzieci, młodzieży i dorosłych podczas imprez cyklicznych i profilaktycznych wydarzeń specjalnych prowadzonych przez CNMW w 2024 roku". 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
  Miasto
  Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: skrzypaczka
  Kultura, Miasto, Sport
  W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
 • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
  Kultura, Miasto
  Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
 • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
 • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
 • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
 • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
 • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
 • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.