Ulubione zwierzęta na znaczkach pocztowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Ulubione zwierzęta na znaczkach pocztowych

Miasto
Data publikacji: 04 października 2022
Autor: Paula Gałązka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu jest wiceprezydent Torunia Paweł Gulewski z jedną z laureatek konkursu plastycznego

Światowy Dzień Zwierząt najlepiej spędzić w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym. 4 października 2022 r. nie tylko złożono życzenia tamtejszym mieszkańcom, ale też nagrodzono laureatów konkursu plastycznego.

W tym roku Ogród Zoobotaniczny świętuje 225. rocznicę istnienia. Z tej okazji, razem z Pocztą Polską i Polskim Związkiem Filatelistycznym okręgu toruńskiego, zorganizowano konkurs plastyczny, w którym trzeba było zaprojektować znaczek pocztowy z ulubionym zwierzęciem mieszkającym w Ogrodzie. Uczestnicy nie zawiedli i dali się ponieść swojej kreatywności. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo nadesłano 93 prace w czterech kategoriach, ale udało się wybrać te najlepsze.

Ich autorzy oraz nauczyciele, którzy opiekowali się laureatami zostali nagrodzeni podczas uroczystego wernisażu, który odbył się w Galerii Sztuki Przyrodniczej. Zwycięskie projekty, z każdej grupy wiekowej, zostaną dodatkowo wydane w postaci znaczka spersonalizowanego tzw. MójZNACZEK.

W wydarzeniu wziął udział wiceprezydent Paweł Gulewski.

Warto w najbliższych dniach odwiedzić Ogród Zoobotaniczny. Chociażby po to, żeby złożyć zwierzakom życzenia. Pracownicy zachęcają też, aby przy okazji przynieść prezenty dla podopiecznych np. w postaci jesiennych darów natury, takich jak żołędzie, dynie czy jabłka. Podarunki dla zwierząt będzie można zostawić na kasie Ogrodu do 9 października 2022 roku. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających, którzy przyjdą w tym tygodniu, będzie pokazowe karmienie zwierząt:

5 października 2022 (środa) - lemury - godzina 12:00
6 października 2022 (czwartek) - pandy - godzina 12:00
7 października 2022 (piątek) - surykatki - godzina 12:00

Do połowy października ogród otwarty jest codziennie, w godzinach od 10:00 do 18:00, a ptaszarnia od godz. 10:00 do 17:30. Bilet wstępu to koszt 10-16 złotych. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym dla osób niewidomych i słabowidzących.

fot. Lech Kamiński

 

 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...