Ulubione zwierzęta na znaczkach pocztowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Ulubione zwierzęta na znaczkach pocztowych

Miasto
Data publikacji: 04 października 2022
Autor: Paula Gałązka
Na zdjęciu jest wiceprezydent Torunia Paweł Gulewski z jedną z laureatek konkursu plastycznego

Światowy Dzień Zwierząt najlepiej spędzić w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym. 4 października 2022 r. nie tylko złożono życzenia tamtejszym mieszkańcom, ale też nagrodzono laureatów konkursu plastycznego.

W tym roku Ogród Zoobotaniczny świętuje 225. rocznicę istnienia. Z tej okazji, razem z Pocztą Polską i Polskim Związkiem Filatelistycznym okręgu toruńskiego, zorganizowano konkurs plastyczny, w którym trzeba było zaprojektować znaczek pocztowy z ulubionym zwierzęciem mieszkającym w Ogrodzie. Uczestnicy nie zawiedli i dali się ponieść swojej kreatywności. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo nadesłano 93 prace w czterech kategoriach, ale udało się wybrać te najlepsze.

Ich autorzy oraz nauczyciele, którzy opiekowali się laureatami zostali nagrodzeni podczas uroczystego wernisażu, który odbył się w Galerii Sztuki Przyrodniczej. Zwycięskie projekty, z każdej grupy wiekowej, zostaną dodatkowo wydane w postaci znaczka spersonalizowanego tzw. MójZNACZEK.

W wydarzeniu wziął udział wiceprezydent Paweł Gulewski.

Warto w najbliższych dniach odwiedzić Ogród Zoobotaniczny. Chociażby po to, żeby złożyć zwierzakom życzenia. Pracownicy zachęcają też, aby przy okazji przynieść prezenty dla podopiecznych np. w postaci jesiennych darów natury, takich jak żołędzie, dynie czy jabłka. Podarunki dla zwierząt będzie można zostawić na kasie Ogrodu do 9 października 2022 roku. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających, którzy przyjdą w tym tygodniu, będzie pokazowe karmienie zwierząt:

5 października 2022 (środa) - lemury - godzina 12:00
6 października 2022 (czwartek) - pandy - godzina 12:00
7 października 2022 (piątek) - surykatki - godzina 12:00

Do połowy października ogród otwarty jest codziennie, w godzinach od 10:00 do 18:00, a ptaszarnia od godz. 10:00 do 17:30. Bilet wstępu to koszt 10-16 złotych. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym dla osób niewidomych i słabowidzących.

fot. Lech Kamiński

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Premiera filmu "Barbarka 1939"
  Kultura, Miasto
  Zainteresowanie było tak duże, że zorganizowano aż trzy pokazy. 27 listopada 2022 roku w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" odbyła się premiera filmu "Barbarka 1939".
 • Zdjęcie przedstawia scenę, na którzy goście otworzyli Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy
  Kultura, Miasto
  26 listopada 2022 r. rozpoczął się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowych. W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców i moc atrakcji.
 • Dziecko
  Miasto
  Fundacja Daj Szansę organizuje w Toruniu konferencję pn.: „Jak pomagać dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą?"
 • Inwestycje, Miasto
  Przy ulicy Strzałowej w Toruniu powstanie nowy kompleks szkolny. 25 listopada 2022 została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Strabag.
 • Eko, Miasto
  Zima 2022 roku zawitała do Torunia w ostatnich dniach listopada. Pierwsze śniegi szybko topnieją, więc utrwaliliśmy je na zdjęciach.
 • Dyrektor wręczył wyróżnienia zasłużonym pracownikom szkoły.
  Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 25 listopada 2022 r. obchodzono 30. rocznicę utworzenia IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
 • Przypominamy, że listopad 2022 r. jest ostatnim miesiącem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uprawnionych uchodźców z Ukrainy.
 • Pełną ofertę inwestycyjną miasta oraz zaproszenie do współpracy przekazali wczoraj, 24 listopada 2022 roku, na ręce ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej Sun Linjianga przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu. Dyplomata z Państwa Środka na swoją pierwszą wizytę po objęciu stanowiska ambasadora ChRL w Polsce wybrał Toruń.
 • Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w wykładzie online: Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko), który odbędzie się 5 grudnia 2022 r o godz. 16:00. Wygłosi go dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK. W ramach wykładu zajrzymy do Mickiewiczowskiej szuflady. Znajdziemy...
 • Przedstawiciele toruńskich organizacji pozarządowych spotkali się 24 listopada 2022 r. w Dworze Artusa na corocznym forum organizowanym w naszym mieście. Najważniejszym punktem wydarzenia był wybór reprezentantów środowiska pozarządowego do nowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kadencję 2023-2025.
 • Beneficjenci projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” odebrali laptopy, które mają stanowić wsparcie w nauce i rozmowy toruńskich uczniów.
 • We współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną Miasto Toruń zorganizowało podróż studyjną Study Tour dla przedstawicieli biur podróż z Korei Południowej. Goście zwiedzają nasze miasto m.in. śladem Mikołaja Kopernika i pierników.
 • Mimo, że aura stała się prawdziwie jesienno-zimowa, prace na budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na placu NOT trwa montaż sieci trakcyjnej i środkowej części skrzyżowania torów.
 • Dwa nowoczesne biurowce powstaną w Toruniu przy ul. Pod Dębową Górą 9. Trwają prace ziemne związane z budową budynków biurowych firmy Pikseo. Generalnym wykonawcą jest toruńska firma TOM-BUD. Na terenie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta Torunia (ul. Grudziądzka), realizowane będą dwa nowoczesne budynki biurowe. Będzie w nich...