Toruńskie forum NGO | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Toruńskie forum NGO

Miasto
Data publikacji: 23 listopada 2022
Autor: Paweł Piotrowicz
Fragment plakatu forum

Po raz siedemnasty toruńskie organizacje pozarządowe spotykają się na miejskim forum NGO. W tym roku będą wybierać swoich przedstawicieli do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią pozarządówki znów spotkają się na żywo, w salach Dworu Artusa, 24 listopada 2022 r., od godziny 10:00.

Szczególnym elementem tegorocznego spotkania będzie wybór reprezentantów sektora pozarządowego do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kolejną trzyletnią kadencję 2023-2025. Rada, która jest ciałem opiniodawczo-doradczym powoływanym przez Prezydenta Torunia, składa się z 18 osób, w tym połowę jej składu stanowią właśnie reprezentanci toruńskiego sektora pozarządowego. Do wyborów zgłosiło się czternastu kandydatów (zobacz wykaz kandydatów >>>) - uczestnicy forum, w głosowaniu, wybiorą dziewięciu spośród nich.

W programie merytorycznym spotkania znajdują się bloki warsztatowe dotyczące funkcjonowania organizacji: „Jak być organizacją uczącą się? Kompetencje przyszłości NGO” oraz wolontariatu: „Wolontariat w NGO - jak organizować i angażować wolontariuszy”. Organizacje będą także mogły zapoznać się z wnioskami wynikającymi z badania „Czego mieszkańcy czekują od NGO?”. W mini sesji plakatowej zawarto informacje o aktualnie dostępnych konkursach dotacyjnych dla pozarządówek (przejdź do informacji o konkursach dla ngo >>>). Równolegle będzie działać Kawiarenka Obywatelska Seniorów.

Forum organizuje Urząd Miasta Torunia oraz Toruńskie Centrum Usług Społecznych, wspólnie z Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia.

Partnerzy merytoryczni:

 • Fundacja Archipelag Inicjatyw - Kamienica Inicjatyw
 • Fundacja Studio M6
 • Pomorska Fundacja Rozwoju, Kultury i Sztuki
 • Rada Seniorów Miasta Torunia

Najczęściej czytane aktualności

 • Premiera filmu "Barbarka 1939"
  Kultura, Miasto
  Zainteresowanie było tak duże, że zorganizowano aż trzy pokazy. 27 listopada 2022 roku w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" odbyła się premiera filmu "Barbarka 1939".
 • Zdjęcie przedstawia scenę, na którzy goście otworzyli Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy
  Kultura, Miasto
  26 listopada 2022 r. rozpoczął się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowych. W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców i moc atrakcji.
 • Dziecko
  Miasto
  Fundacja Daj Szansę organizuje w Toruniu konferencję pn.: „Jak pomagać dziecku z zaburzonymi więziami i traumą wczesnodziecięcą?"
 • Inwestycje, Miasto
  Przy ulicy Strzałowej w Toruniu powstanie nowy kompleks szkolny. 25 listopada 2022 została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą Strabag.
 • Eko, Miasto
  Zima 2022 roku zawitała do Torunia w ostatnich dniach listopada. Pierwsze śniegi szybko topnieją, więc utrwaliliśmy je na zdjęciach.
 • Dyrektor wręczył wyróżnienia zasłużonym pracownikom szkoły.
  Miasto
  W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 25 listopada 2022 r. obchodzono 30. rocznicę utworzenia IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
 • Przypominamy, że listopad 2022 r. jest ostatnim miesiącem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uprawnionych uchodźców z Ukrainy.
 • Pełną ofertę inwestycyjną miasta oraz zaproszenie do współpracy przekazali wczoraj, 24 listopada 2022 roku, na ręce ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej Sun Linjianga przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu. Dyplomata z Państwa Środka na swoją pierwszą wizytę po objęciu stanowiska ambasadora ChRL w Polsce wybrał Toruń.
 • Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza do udziału w wykładzie online: Szuflada Mickiewicza, czyli o lirykach lozańskich (i nie tylko), który odbędzie się 5 grudnia 2022 r o godz. 16:00. Wygłosi go dr hab. Paulina Abriszewska, prof. UMK. W ramach wykładu zajrzymy do Mickiewiczowskiej szuflady. Znajdziemy...
 • Przedstawiciele toruńskich organizacji pozarządowych spotkali się 24 listopada 2022 r. w Dworze Artusa na corocznym forum organizowanym w naszym mieście. Najważniejszym punktem wydarzenia był wybór reprezentantów środowiska pozarządowego do nowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kadencję 2023-2025.
 • Beneficjenci projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” odebrali laptopy, które mają stanowić wsparcie w nauce i rozmowy toruńskich uczniów.
 • We współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną Miasto Toruń zorganizowało podróż studyjną Study Tour dla przedstawicieli biur podróż z Korei Południowej. Goście zwiedzają nasze miasto m.in. śladem Mikołaja Kopernika i pierników.
 • Mimo, że aura stała się prawdziwie jesienno-zimowa, prace na budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na placu NOT trwa montaż sieci trakcyjnej i środkowej części skrzyżowania torów.
 • Dwa nowoczesne biurowce powstaną w Toruniu przy ul. Pod Dębową Górą 9. Trwają prace ziemne związane z budową budynków biurowych firmy Pikseo. Generalnym wykonawcą jest toruńska firma TOM-BUD. Na terenie, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta Torunia (ul. Grudziądzka), realizowane będą dwa nowoczesne budynki biurowe. Będzie w nich...