Toruń znów za pół ceny | www.torun.pl

Toruń znów za pół ceny

Biznes, Miasto
Data publikacji: 09 października 2021
Autor: Magdalena Kujawa

Pomarańczowy napis GłosujMY na niebieskim tle z chmurkami.

Od 16 do 25 października 2021 r.
głosujemy na projekty do Budżetu obywatelskiego Torunia na 2022 rok.

>>> Przejdź do informacji na temat głosowania

  

osoba z punktu informacyjnego prezentuje plakat akcji

W naszym mieście po raz kolejny trwa akcja rabatowa Toruń za Pół Ceny. Przez trzy dni – 8-10 października 2021 r. - możemy liczyć na zniżki w 120 punktach, m.in. restauracjach, kawiarniach, sklepach i instytucjach kultury. Ceny spadły o połowę.

Toruń za Pół Ceny odbywa się już po raz 19. Urząd Miasta Torunia oraz Stowarzyszenie GOSPORT! do udziału w przedsięwzięciu tradycyjnie zaprosili restauracje, kawiarnie, kluby, instytucje kulturalne oraz sportowe, sklepy, punkty usługowe. Ceny poszczególnych produktów i usług spadły o 50%.

Miejsca, które biorą udział w akcji „Toruń za pół ceny”, zostały oznaczone specjalnymi plakatami, tak aby turyści oraz mieszkańcy Torunia nie mieli wątpliwości, których lokali/instytucji dotyczy zniżka.

Listy uczestników akcji z ofertą publikowane są m.in. na stronie akcji www.torunzapolceny.pl oraz na Facebooku (kliknij, aby przejść na profil) i Instagramie. Tam też odbywały się konkursy, podczas których można było m.in. zdobyć bezpłatne zaproszenia do restauracji, wygrać vouchery do punktów usługowych, bilety na mecze, ale też zaproszenia do skorzystania w weekend z możliwości wypróbowania elektrycznego samochodu od jednego z toruńskich dealerów motoryzacyjnych.

Akcja jest też szeroko promowana poza granicami naszego miasta, za pośrednictwem stacji radiowych grupy RMF FM. Impreza kierowana jest nie tylko do torunian, ale w dużej mierze do przyjezdnych. Nieprzypadkowo więc odbywa się dwa razy w roku – wiosną przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, oraz jesienią – na jego zakończenie. Rabaty mają skusić mieszkańców innych miast do spędzenia u nas kilku dni.

Firmy i instytucje biorące udział w wydarzeniu obniżą ceny o połowę przynajmniej na trzy swoje podstawowe produkty lub usługi. Nie wszystkie cenowe atrakcje są jednak dostępne przez cały weekend. Z ofert sklepów można skorzystać wyłącznie w piątek i w sobotę, ponieważ przypadająca w tym tygodniu niedziela jest niehandlowa. Do akcji włączyli się tradycyjnie toruńscy restauratorzy. Równie bogata jest oferta toruńskich instytucji kulturalnych. Jest to okazja do udziału w wielu różnorodnych imprezach, np. koncertach Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, wydarzeniach w Dworze Artusa i CKK Jordanki, spektaklach, np. Teatru Wilama Horzycy. Warto wybrać się też m.in. do Żywego Muzeum Piernika, Fortu I, Galerii Sztuki Wozownia, Muzeum Okręgowego, Skansenu Olenderskiego, czy też Młyna Wiedzy. Także toruńskie kluby sportowe zapraszają na swoje mecze. Można obejrzeć spotkania koszykarzy Twardych Pierników i hokeistów KH Energa Toruń za połowę ceny biletu.

W Ośrodku Informacji Turystycznej przez cały weekend działa specjalny punkt informacyjny w którym torunianie i turyści mogą sprawdzić, gdzie obowiązują zniżki w ramach akcji Toruń za pół ceny.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  19 października 2021 r. w Urzędzie Miasta Torunia odbyło się spotkanie prezydenta Torunia Michała Zaleskiego ze starostami z naszego województwa w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.
 • Zuza Wiśniewska, fot. Anna Łukaszewicz
  Kultura, Miasto
  Pochodząca z Torunia Zuza Wiśniewska została laureatką pierwszego miejsca na zakończonym 17 października 2021 r. 57. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. To jeden z najważniejszych ogólnopolskich przeglądów młodych talentów.
 • Zdjęcie z lotu ptaka z zaznaczonymi działkami
  Biznes, Miasto
  2 405 000 zł wpłynie do kasy miasta ze sprzedaży 4 działek inwestycyjnych w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej "Toruń Wschód". Działki wylicytowały firmy z którymi współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki
  Miasto
  W 37. rocznicę zamachu na bł. ks. Jerzego Popiełuszkę przedstawiciele miasta i województwa złożyli kwiaty pod jego toruńskim pomnikiem przy alei św. Jana Pawła II
 • Na zdjęciu: odznaczenia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”
  Miasto
  Osoby związane z ochroną zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim odebrały odznaki honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, przyznawane przez ministra zdrowia.
 • Na zdjęciu - pokaz zdjęć z miejsc uczestniczących w projekcie partnerstwo kulturowe
  Miasto
  Miasto Toruń wraz z dziewięcioma podmiotami europejskimi uczestniczyło w projekcie pn. „Partnerstwo kulturowe: promowanie dziedzictwa kulturowego poprzez wymianę turystyczną miast”.
 • 14 firm odebrało w dniu 18 października 2021 r. certyfikaty znaku jakości Made in Toruń. Wśród wyróżnionych przedsiębiorstw są m.in. start-upy zajmujące się technologiami nanowęglowymi, firmy z branż paliwowej, medycznej czy programistycznej. Na liście są też szkoła językowa, centrum nurkowe, pralnia chemiczna czy firma consultingowa
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (11-17 października 2021 r.) potwierdzono 119 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba zmarła w wyniku chorób współistniejących z COVID-19.
 • Posiedzenie dotyczące kolejnych zjazdów hanzeatyckich odbyło się w Neuss w Niemczech. W 2023 roku przedstawiciele miast hanzeatyckich spotkają się Toruniu.
 • Schyłek sezonu turystycznego okazał się jednocześnie początkiem festiwalu nagród, które otrzymało Muzeum Okręgowe w Toruniu. W III kwartale tego roku toruńskiej instytucji przyznano szereg wyróżnień zarówno za działalność wydawniczą jak i muzealną.
 • Aż 8 złotych medali, 1 srebrny i 3 brązowe przywiozła Centuria Toruń z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Taekwondo Olimpijskim rozgrywanych w Olecku.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji 30 października 2021 r. opanują tajemnicze moce, które sprawią, że budynki centrum nauki zamienią się w labirynty pełne niespodzianek i zaskakujących zdarzeń.
 • Prawie 40 osób oddało krew w ramach zorganizowanej przez Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu akcji „W tym morzu liczy się każda kropla”. Krwiobus czekał na chętnych 17 października 2021 r. w zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220.
 • 15 października 2021 r. w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Podczas wydarzenia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nadał uczelni status akademii.