Tak się robi biznes na lewobrzeżu – Exea Data Center | www.torun.pl

Tak się robi biznes na lewobrzeżu – Exea Data Center

Biznes, Miasto
Data publikacji: 07 kwietnia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu prezes zarządu Exea Magdalena Mike-Gęsicka

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przedstawia kolejny odcinek cyklu „Tak się robi biznes na lewobrzeżu”. Poznajcie możliwości Exea Data Center, czyli największego w regionie centrum przetwarzania danych informatycznych, które oferuje usługi B2B.

O pełnej ofercie usług nowoczesnego IT, szybkiego, elastycznego i wysokowydajnego środowiska wirtualnego skrojonego do konkretnych potrzeb opowiada Prezes Zarządu Exea Data Center Magdalena Mike -Gęsicka. Ściśle strzeżony budynek przy Włocławskiej 167 to idealne miejsce dla firmowych serwerów w bezpiecznym data center. Działa w modelu cloud computing – oznacza to, że klient nie musi kupować kosztownego sprzętu ani oprogramowania, ze zwykłego komputera zdalnie korzysta z zasobów, jakie zapewnia Exea. Obiekt spełnia szereg wymagań odnośnie bezpieczeństwa, tak przed awarią zasilania, jak i atakami hakerskimi. Potwierdza to prestiżowy certyfikat Tier III. Z oferty korzystają m.in. instytucje państwowe, prywatne firmy oraz samorządy. Toruńskie centrum oferuje wydajny i elastyczny nośnik danych zapewniający łatwy dostęp z dowolnego miejsca, to także kompleksowa ochrona danych gwarantująca spokój, bezpieczeństwo i ciągłość działania firmy. Exea Data Center oferuje innowacyjny trwały nośnik danych w modelu usługowym oparty o technologię blockchain, a także zarządzanie, monitorowanie i serwisowanie firmowych systemów.

„Tak się robi biznes w Toruniu – edycja lewobrzeże” to promocyjny projekt filmowy, który ma być wsparciem dla firm w trudnym czasie pandemii, okazją do zaprezentowania oferty szerokiemu gronu klientów i zachętą do inwestowania w lewobrzeżnej części miasta. Centrum Wsparcia Biznesu przedstawia właścicieli firm, którzy prowadzą swoje przedsiębiorstwa na Podgórzu, Stawkach, Rudaku i w Czerniewicach. Przedsiębiorcy opowiadają w jaki sposób budowali swoje biznesy, na jakie problemy napotykali na początku swojej drogi i skąd czerpali inspiracje. Dzięki powstaniu nowego mostu drogowego, remontom dróg i inwestycjom infrastrukturalnym miasta, lewobrzeże jest atrakcyjnym miejscem na ulokowanie biznesu. Działają tu firmy, które m.in. oferują produkty stalowe eksportowane do najdalszych części świata, oferują usługi nowoczesnego IT, projektują obiekty użyteczności publicznej, produkują bieliznę na europejskie rynki, organizują największe eventy sportowe i kulturalne w kraju lub oferują najwyższej jakości usługi dla mieszkańców całego miasta.

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni zagłosują nad uchwałą w sprawie szczególnych warunkach udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Uchwała określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.